Nebojša Čović, predsednik Crvene zvezde, gostovao je na TV Prva i tom prilikom se dotakao brojnih aktuelnih tema unutar samog kluba.
Za početak, Čović se dotakao promene trenera pošto je Duška Ivanovića zamenio Ioannis Sfairopoulos.
“Nismo zadovoljni jer smo upali u neku čudnu krizu koja je počela sa Zalgirisom koji smo dobili, a onda smo sami sebe pobedili. To se nastavilo sa Virtusom koji se nudio, a onda se nastavilo sa Partizanom. Prvi derbi smo imali dva poraza jer smo porazili Partizan, a onda smo i sami sebe pobedili. A onda smo ušli i u drugi poraz” – rekao je prvi čovek crveno-belih i dodao:
,,Izgubili smo dve utakmice sa Partizanom, pa šta? Je l’ i dalje sija sunce, pada kiša, vreme, sve? To što smo mi navikli da budemo tako ostrašćeni, to ne valja” – istakao je Čović koji je potom prokomentarisao zvižduke navijača na račun Shabazza Napiera.
,,Znate, nama navijači trebaju kada je loše, ne trebaju nam kada pobeđujemo po 15 razlike, pa super. Kada igramo loše onda nam ne treba zviždanje. Ali što se tiče toga neka i zvižde. Neka svako radi svoj posao, ali ja mislim da im to nije posao da vređaju svoje igrače, svog trenera i klub.”
Nedavno se pojavilo saopštenje Crvene zvezde u kojem se ističe neravnopravan tretman u odnosu na Partizan kada je reč o korišćenju Štark arene.
“Mi sad imamo dodatni problem, uskoro nećemo imati uslove za normalno održavanje treninga, iako smo se sve dogovorili. Dogovorili smo se da mi koristimo 50 odsto i Partizan 50 odsto veliku salu Arene i to nije sporno. Ali moramo da koristimo i malu salu za treninge, a mi nismo ušli u malu salu.
Tu su priče da Partizan ima neki ugovor, ali Partizanu je taj ugovor raskinuo 5. maja ove godine. Na bazi toga smo celo leto se dogovarali. Isto smo se 2018. dogovarali ja, Grbović i predsednik Partizana da oni ulaze, a da mi kad uđemo, uđemo. Oni su sada kao izmislili to kroz prodaju karata, a mi smo to prvi pričali kada smo rekli da za svaku utakmicu uzimamo 100.000 evra.”
,,Kakav je problem da Crvena zvezda i Partizan dele Arenu?”
,,Oni (Partizan) nemaju ugovor, raskinut je. Raskinut je ugovor zbog upozorenja o dugovanjima, ali kakav je problem da Crvena zvezda i Partizan dele Arenu kao što su delili i Pionir.?
Treba obezbediti normalne uslove Zvezdi po istim cenama, Gospodin Grbović (direktor Arene prim. aut) zna da su Zvezdi hteli da stave skoro duplu cenu nego Partizanu. Kad sam ja to saznao i seo sa gospodinom Grbovićem, to smo otklonili. Zvezda mora da uđe u malu salu Arene” – zaključio je Nebojša Čović.


