Nemanja Nedović, košarkaš Crvene zvezde, sumirao je utiske po završetku utakmice drugog kola Evrolige u kojem je njegov tim gostovao u Kaunasu.
Sastav s Malog Kalemegdana je poražen protiv Zalgirisa rezultatom 79:74 posle izuzetno zanimljive utakmice. Iako su crveno-beli imali prednost i sve u svojim rukama, litvanski sastav je prelomio susret serijom 13:0. Tako je Zalgiris nastavio svoj niz nepobedivosti u Kaunasu protiv Crvene zvezde.
“Ovo je možda i najzahtevnija utakmica u sezoni. Zalgiris je zaista čvrsta ekipa i ne odustaju nikada. Bukvalno do poslednjeg minuta. Mnogo mi je krivo što smo izgubili. Mislim da smo odgovorili na njihovu čvrstinu i agresivnost, kontrolisali manje-više utakmicu 35 minuta i onda opet tih zadnjih pet minuta.
Nije tu sve bilo do nas, ulazili su im neki šutevi iz pada, pa onda lopta odskače po obruču… Pravili smo i mi naše greške, ali nisam video da se neko nije borio iz naše ekipe. Ostaje žal, teško je igrati ovde, ali idemo dalje” – rekao je Nemanja Nedović za “Sport Klub“.
Poslednjih pet minuta
“Kombinacija svega, kada treba da prelomimo utakmicu i odradimo sve što je do nas, onda se dogode ti njihovi šutevi koje sam spomenuo. Onda čovek šutne iz pada i da koš, a oni dobijaju samopouzdanje. Sudijski kriterijum se promeni, oni dozvole u zadnjoj četvrtini tuču koja se ne vidi golim okom, ali to je stvarno mnogo teško igrati.
Baš je naporno, njihova tri ili četiri igrača se stalno zaleću na skok u napadu, uvek traže tu igru leđima za Ulanovasa. Za nas niže igrače, to je jako iscrpno. Borili smo se i dali sve od sebe, ali jednostavno ponekad moraš da priznaš da su zaslužili” – zaključio je Nemanja Nedović.
U narednom kolu Evrolige Crvena zvezda će igrati protiv Monaca u Beogradu. Na drugoj strani Zalgiris ide na teško gostovanje madridskom Realu.





