Nemanja Nedović, košarkaš Crvene zvezde, govorio je za “Meridian Sport” nakon utakmice ABA lige protiv Budućnosti.
Iako je sastav iz Podgorice u finišu utakmice uspeo da istopi veliki deficit i priđe samo na posed zaostatka, Nemanja Nedović je tada preuzeo odgovornost i trojkom zapečatio sudbinu rivala za trijumf.
“Dobro sam se osećao, iznenađujuće dobro, s obzirom da sam preskočio četiri utakmice. Imao sam vremena da treniram. Ja sam mogao i protiv Bayerna da igram, međutim u dogovoru sa trenerom smo odlučili da odradim par treninga pre utakmice sa sa Budućnosti i da tu igram bez limita.
Na kraju sam bio na 100%, zapinjao sam koliko sam mogao. Na početku sam se malo tražio i pazio i malo sam odsluškivao svoje telo. Ali je sve bilo ok tako da sam se najbolje osećao kad je bilo najpotrebnije” – rekao je Nemanja Nedović.
O Shabazzu Napieru
“Mislim da je njemu mnogo lakše kada ja igram, jer na neki način ga rasterećujem, ne samo njega. Teodosiću i Yagu je takođe lakše. Znači im kad sam kad kad je tu, jer sam igrač koji je da kažemo ball-hander, koji može da kreira, da probije. Shabazzu je prijalo to na utakmici protiv Budućnosti i odigrao je dobro.”
O evroligaškom gostovanju Barceloni
“Idemo tamo bez nekog posebno pritiska, voleli bismo da napravimo iznenađenje. Pobeda nam sigurno puno toga donosi na na planu samopouzdanja, a o rezultatu da ne pričam” – zaključio je Nemanja Nedović.





