Ni Metalac nije zaustavio Borac

I posle gostovanja Metalca u Čačku, Borac je ostao jedini neporaženi tim KLS. Čačani su veoma lako došli do nove pobede u domaćem takmičenju, pošto su već u prvom poluvremenu rivalu pobegli na 20 poena (45:25).

Visoka prednost iz prvog poluvremena, omogućila je domaćinu da u laganom ritmu odigra nastavak. Ma šta uradili, Valjevci nisu mogli ni da ugroze prednost Čačana, a kamoli da zaprete preokretom.

Borac – Metalac 88:71 (31:17, 14:13, 23:21, 20:20)
Borac: Alikadić, Popović 2, R. Đoković 8, I. Đoković 9, Gavrilović 14, Majstorović 15, Krsmanović 2, Prlja 9, Kočović 11, Zekavičić, Čarapić 14, Marinović 4.
Metalac: Stamenić, Turbić 4, Nikčević, Đukanović 14, Matić, Vasić 7, Stefanović, Đuković, Mikulić 15, Pavlović, Nerandžić 16, Dojl 15.

U ostalim utakmicama sedmog kola, postignuti su sledeći rezultati: Vršac – Dinamik 79:96, Zlatibor – Beovuk 72 74:66, Tamiš – Vojvodina 97:80, Spartak – Novi Pazar 73:75, Sloboda – Dunav 105:79, Mladost – OKK Beograd 82:89.