Saša Obradović sa Monacom je ispisao istoriju. Njegov tim je novi šampion Francuske prvi put u istoriji.
Monaco je u finalu šampionata Francuske sa 3:0 bio bolji od Motropolitansa i tako su prvi put u istoriji šampioni Francuske. Titulu su proslavili na teniskim terenima Roland Garrosa, gde je igrana treća utakmica finalne serije.
“Biti šampion je lud osjećaj! Imali smo sjajnu sezonu između Final Foura i na kraju titule! Ovo je najbolja sezona u mom životu, hvala svima koji su doprineli tome. Imali smo sjajnu grupu igrača. Jordan je bio neverovatan u kasnoj fazi utakmice, imao je snage da pogodi šuteve. Znao sam da me neće razočarati” – rekao je Obradović.
MVP finala je Jordan Loyd.
“Ovo je prva titula kluba! Strašan je to osećaj. Jako sam srećan zbog cele ekipe, svih saigrača. Jaron Blossomgame i John Brown bili su veliki u celoj seriji. Moja poena boda? Plaćen sam za ovo! Ozbiljnije, prošlo sam leto sa svojim ličnim trenerom puno radio na šutu za tri poena. Morao sam ih uzeti. To je moj mentalitet” – rekao je bivši košarkaš Crvene zvezde.

