Željko Obradović iskoristio je priliku da pozove navijače da naprave još jednom sjajnu atmosferu, te napomenuo da fer navijaju.
Nešto više od 24 sata do početka finalne serije. Partizan i Crvena zvezda kreću drugu godinu uzastopno u borbu za ABA tron. Crno-beli imaju prednost domaćeg terena, a trener Željko Obradović pred ovaj duel pozvao je navijače da fer navijaju i da ne prave incidente, koji bi mogli da naruše imidž koji su stekli tokom godine:
“Imam poruku za naše navijače, koji su do sada već pokazali da su najbolji i najodaniji u Evropi. Taj podatak da ćemo imati preko pola miliona miliona navijača je neverovatan. Pozivam ih da ponovo naprave fantastičnu atmosferu i da sve prođe u fer i sportskom duhu. Želim da se svi iz Crvene zvede osećaju prijatno i da se posle meča priča samo o košarci.“
Osvruno se trofejni trener i na predstojeću seriju, ističući da on i ekipa idu utakmicu po utakmicu.
“Očekujem zanimljivu seriju. Imali smo vremena da se pripremimo. Nadam se da ćemo već u prvom meču biti na nivou na kom treba da budemo. Sigurno moramo da odigramo dobro ako želimo da pobedimo u prvom meču, jer treba ići iz utakmice u utakmicu“, rekao je Obradović.
Prvi meč je na programu u utorak od 20 časova.

