U 20. kolu ABA lige sastale su se ekipe Splita i Partizana. Nakon utakmice, govorio je gostujući trener Željko Obradović.
Nakon dramatične pobede, Obradović je izjavio:
”Sve ste lepo rekli. Uzbudljiva utakmica u sjajnoj atmosferi. Hvala navijačima Splita na sjajnoj dobrodošlici i aplauzu na kraju. Čestitke i Splitu na igri. Da su pobedili, ne bi bilo nezasluženo. Jedna lopta je odlučila. Aut sa strane smo odigrali dobro, igrač je pogodio trojku i pobedili smo.
Zamor radi igara u Evroligi ostavlja traga. Jedna osvojena lopta u prvom poluvremenu najbolje govori kako smo igrali u odbrani i koliko nam je trebalo da se probudimo.
Neverovatno je da u tri napada u završnici primamo dve trojke i koš faul. Košarka je pokazala kakva igra može da bude. Izvukli smo se, važna pobeda i ponavljam bila je sjajna atmosfera.”
Potom je trener Partizana istakao:
”Osvojene lopte i skok su odraz želje. Prošlo je manje od 48 sati od utakmice u Evroligi. Split igra mnogo bolje nego prošle godine. Čestitam mom kolegi na postavljenoj utakmici. Koristili su maksimalno kvalitet igrača” – zaključio je Obradović.
Partizan u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu.




