Željko Obradović zna šta je potrebno njegovoj ekipi da slavi.
Partizan nastavlja sa serijom mečeva, a u Evroligi je pred njima sada duel protiv Baskonije. Tim iz Vitorije u Beograd stiže oslabljen neigranjem Markusa Howarda. Ipak, pokazala je španska ekipa više puta ove sezone da bez obzira na sve može da bude izuzetno nezgodna. Trener Željko Obradović podsetio je javnost na prvi meč, te ukazao na pojedine propuste iz te utakmice.
“Stigli smo s puta pravo na trening. Ono što može da se uradi za jedan trening to je da se malo uradi analiza i da se postavi utakmica sa Baskonijom. Nekog velikog rada ne može da bude, nego upravo da radimo na način kako se inače radi na dan utakmice. Više pokazivanja detalja. Igrali smo protiv Baskonije u drugom kolu, sećamo se kako smo igrali i kako smo imali lepu šansu da pobedimo ali smo na žalost izgubili. Ništa se to previše nije promenilo, s tim da smo i mi i oni uigraniji nego tada.
Njihov način igre je različit u odnosu na ono što smo imali sinoć. Imaju dosta toga postavljenog za šutere, dosta kretnji bez lopte i izlaska iz blokada i nakon toga skok šuta. Dosta šuteva za tri poena i nakon toga skok u napadu. To su najbitnije stvari o kojima moramo da vodimo računa i koje moramo kroz ovaj trening i sutra ujutru da pripremimo ukoliko želimo da odigramo dobru utakmicu.“
Utakmica između ova dva tima na programu je sutra od 20 časova i 30 minuta.




