Za klupsku televiziju govorio je trener crno-belih, Željko Obradović, pred drugu utakmicu finalne serije jadranskog karavana protiv Crvene zvezde.
Kada je u pitanju otvaranje finala, Partizan je u prvom susretu slavio 88:80. Imao je čim biti zadovoljan trener Obradović, posebno nakon prvog poluvremena. Njegov sastav tada je stekao i 22 poena “viška”. U drugom delu utakmice Crvena zvezda je u jednom trenutku stigla i na minus šest, ali uspeli su crno-beli meč privesti kraju i povesti 1-0.
“Izuzetno važna utakmica. Moramo da probamo da odbranimo domaći teren. Pozivam navijače Partizana da još jednom naprave atmosferu kakvu su napravili na zadnjoj utakmici. Da sve protekne u fer i sportskoj atmosferi, pa da posle pričamo samo o utakmici.
Očekuje nas teška utakmica protiv izvanredne ekipe koja je to pokazala i u prvom meču. Moramo da nađemo energije, snage i želje da budemo na potrebnom nivou kako bi pobedili novu utakmicu u play-off seriji” – rekao je Obradović.
Kada se radi o zdravstvenom biltenu ekipe, trener crno-belih naveo je da su svi u redu. Ostaje otvoreno da li će Aleksa Avramović ovaj put nastupiti. Iako je Čačanin prethodni susret bio u 12 odabranih, nije zabeležio minutažu. Da li će tako biti i ovaj put, pokazaće druga utakmica.
Naredni meč i druga utakmica u seriji zakazani su za četvrtak, 15. juna. Početak je od 20 časova, a domaćin će ponovo biti Partizan na parketu “Štark Arene”. Serija se potom seli u halu Crvene zvezde, “Aleksandar Nikolić”.




