Po završetku treće utakmice finalne serije regionalnog takmičenja između Crvene zvezde i Partizana na konferenciji za medije govorio je trener crno-belih, Željko Obradović.
Tim s Malog Kalemegdana slavio je rezultatom 91:78 nakon što im je dvocifrenu prednost u četvrtom kvartalu obezbedio Nemanja Nedović. To im je trasiralo put ka prvom trijumfu u seriji, pa sada Partizan vodi 2-1.
Naredna utakmica zakazana je za utorak, 20. juna, sa početkom od 19 časova. I taj meč biće odigran na parketu hale “Aleksandar Nikolić”.
“Čestitam ekipi Crvene zvezde na zasluženoj pobedi. U egal utakmic smo bili tri četvrtine, a zadnju su odigrali neuporedivo bolje od nas. Nismo kontrolisali emocije i imali smo preveliki broj izgubljenih lopti” – rekao je Obradović i nastavio:
“Oni su imali mnogo više poseda, zahvaljujući tome su pobedili. Rekao sam igračima da je sve u redu, idemo dalje.”
O atmoferi i napuštanje parketa
“Ne znam da li je palo nešto na teren, ali mnogo je lošije bilo ono što se desilo pred početak utakmice. To je neki scenario koji je ranije viđen ovde. Bio je i direktor ABA lige i delegat. Svi su to videli. Najgore u svemu je što nije dopušteno ekipi da se zagreva, sve ostalo je bilo prihvatljivo.”
Pad u 4/4
“Problemi su bili i što je većina igrača imala četiri faula. Onda pokušavaš da nađeš neka rešenja i izgubiš se u tome. Ipak, imali smo isuviše bespotrebno izgubljenih lopti” – rekao je Obradović.




