Trener Partizana, Željko Obradović, izneo je utiske posle pobede njegovog tima nad Bayernom u okviru 24. kola Evrolige.
Trofejni stručnjak je na samom početku otkrio da su pored Papapetroua, još trojica igrača imala probleme sa virusom.
,,Kao i svaka utakmica u Evroligi, tako je i ova za nas bila važna. Pre utakmice smo imali problem sa Papapetrouom, koji nije mogao da putuje sa nama. Sinoć smo održali trening sa samo osam igrača, jer su se Smailagić, LeDay i Trifunović osećali jako loše, pa su morali da ostanu u hotelu” – rekao je Obradović, pa dodao:
,,Želim da se zahvalim svim ovim igračima što su pronašli snagu i energiju kako bi pomogli svom timu danas. Zahvalio bih se i ostalim igračima u mom timu, verujem da smo odigrali jako dobro u finišu druge i u trećoj četvrtini. To je bila razlika.”
Bavarci su takođe imali zdravstvenih problema, štaviše u dosta većoj meri nego “parni valjak”.
,,Sa druge strane, fer je reći i da je Bayern igrao bez četiri vrlo važna igrača za njih. Ako kažem da smo mi igrali bez jednog izuzetno važnog igrača večeras, mogu misliti kako je Trinchieriju koji već duže vreme igra bez veoma važnih igrača.
Izuzetno sam srećan zbog večerašnje pobede, a morao bih da pomenem i zahvalim se navijačima na spektakularnoj podršci koju su nam pružili večeras. Prate nas gde god da igramo i to je jako važno za nas. Hvala ljudima iz Bayerna na gostoprimstvu pre i tokom utakmice” – podvukao je trener Partizana.
Partizan je posle 24 kola sedmi na tabeli Evrolige sa skorom 13-11, dok je Bayern 14. sa devet pobeda i 15 poraza.

