Trener Maccabi Tel Aviva Oded Kattash govorio je posle utakmice protiv Crvene zvezde, kada je u pitanju Evroliga i 16. kolo.
Kattash je nastojao da dođe do nove pobede u elitnom takmičenju, nakon što je njegov sastav nadigrao Baskoniju u prethodnom kolu. U tome ga je sprečio Miloš Teodosić, partijom sezone.
,,Jedan od onih dana. U prvoj četvrtini igrali smo dobro, promašili nekoliko otvorenih šuteva. Igrali smo u visokom tempu i mi i oni. Treba im odati priznanje, igrali su bolje, imali odlične akcije. Teodosić je kontrolisao situaciju, pokušali smo da menjamo čuvara na njemu, ali je pronalazio način i imao veliki uticaj na igru. Razočarani smo i srećom neke povrede su lakše nego što se činilo. Moramo da držimo glave uzdignutim. Duplo kolo nikad nije lako, mnogo stvari se dogodi u drugoj utakmici. Bolji tim je pobedio”, istakao je Kattash.
O Crvenoj zvezdi
,,Mnogo timova ima problema protiv Real Madrida, ali su večeras odigrali dobro, pronašli odgovor za svaku situaciju na parketu, imali uticaj preko Teodosića. Imaju dobar sastav, sa vrlo dobrim trenerom. Vrlo su opasni, imaju mnogo ofanzivnih oružja, ubacili su mnogo šuteva i u šuterskoj noći kao takvoj, teško je.”
O igranju u Beogradu
,,Nedostaje nam publika, domaći teren. Situacija je luda za nas. Nismo mogli da nađemo bolje mesto od Beograda. Nedostaje nam igranje pred navijačima, zato se i igra košarka. Bili smo u zaostatku većim delom utakmice, nismo bili dovoljno opušteni. Prošle sezone su nas dva puta pobedili, ima nešto u vezi sa karmom i Crvenom zvezdom, moramo da shvatimo zašto”, zaključio je Kattash.
U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Panathinaikosu, a Maccabi Tel Aviv Zalgirisu.





