Oded Kattash govorio je na pres konferenciji posle utakmice 13. kola Evrolige u kojoj su snage odmerili Virtus i Maccabi Tel Aviv.
Susret u Bologni bio je izuzetno efikasan. Od starta se igralo koš za koš. Tokom treće deonice domaći tim je stekao dvocifreno vođstvo. Do kraja susreta Virtus je održavao prednost, te je na kraju slavio, rezultatom 100:90. U uvodnom izlaganju posle meča, Oded Kattash je analizirao dešavanja na parketu.
”Pre svega bih čestitao Virtusu na pobedi, odigrali su odličnu utakmicu. Osećam se loše zbog poraza jer smo napadački uradili dobre stvari kako bi došli do pobede. Međutim, imali smo defanzivnih problema. Ne možemo primiti 100 poena, ako želimo pobediti jednu takvu ekipu. Moramo pokazati napredak u odbrani.
Neophodno je da donesemo dobre odluke kako bi usmerili sezonu u pravom smeru. U teškoj smo situaciji, ali mislim da smo dovoljno dobri da pobeđujemo ovakve utakmice. Posebno je to slučaj kada napadački igramo tako. Možemo izgubiti, ali ne da primimo 100 poena. Moramo biti više fokusirani na naš plan” – rekao je Kattash.
Maccabi sada ima sedam pobeda i šest poraza, te mu sledi utakmica protiv Anadolu Efesa.





