P.J. Dozier je u razgovoru za Sport klub izneo očekivanja pred meč četvrtog kola Evrolige u kome se sastaju Olympiacos i Partizan.
Amerikanac ističe kako je njegova ekipa mnogo toga mogla da nauči posle poraza od Barcelone u Štark areni.
„Kada smo pogledali snimak utakmice sa Barcelonom mogli smo da vidimo da smo imali nekoliko padova u igri – to je trebalo bolje da iskoristimo. Bilo je tu grešaka u komunikaciji, koje je protivnik iskoristio. Naučili smo nešto iz tog meča. Moramo da donosimo bolje odluke i da komuniciramo u odbrani. Na skoku moramo da budemo bolji – naročito na skoku u odbrani kada igramo sa nižom petorkom. Tu svi treba da budu aktivni.“
P.J. Dozier je de facto svakoga dana sve bolji na terenu, što predstavlja izuzetno važnu stvar za klub iz Humske.
,,Pokušavam da se poboljšam svakog dana. Tako ja razmišljam – idem dan po dan. Dok god sam ja svakog dana sve bolji, nebo je granica. Radim šta god da je klubu potrebno da bi pobeđivao. Trudim se da agresivno napadam obruč protivnika. Kada sam agresivan i u odbrani i u napadu, bolje odigram utakmicu.”
Nekadašnji igrač Denver Nuggetsa ističe kako nije iznenađen kvalitetom ekipa i igrača generalno u evropskoj košarci.
,,Ne – gledao sam u prošlosti više puta Evroligu. Takođe, imam i prijatelje koji su igrali ovde. Znao sam da se u Evropi igra sjajna košarka i da je to takmičenje na visokom nivou. S razlogom je čitav svet prati Evroligu.”
Atmosfera koju su “Grobari” priredili u Štark areni je ostavila najbolji mogući utisak na Doziera.
,,Bio sam impresioniran. Pre utakmice mogao sam da čujem samo pozitivne stvari o navijačima, a oni su definitivno ispunili sva očekivanja. Jedva čekamo da našoj publici donesemo neke nove pobede.”


