Pablo Laso, trener minhenskog Bayerna, govorio je za predstavnike medija po završetku susreta četvrtog kola Evrolige protiv Barcelone.
Poznati trener je pred duel na tlu Španije rekao da se nada dobrom rezultatu i da će imati vremena da popije kafu sa majkom. Na njegovu žalost, ovo prvo se nije dogodilo, a Bayern nije bio ni blizu. Dovoljno o tome govori i rezultat 98:59 u korist katalonskog velikana.
“Nema se tu mnogo toga za reći. Nismo bili spremni da igramo na maksimumu od početka. Jedina pozitivna stvar je što smo na poluvremenu gubili samo 16 razlike. U nastavku smo nastavili da igramo identično. Zbog toga smo na kraju izgubili 40 razlike. Normalno” – rekao je Pablo Laso.
Bayern se sada nalazi na polovičnom učinku nakon što su ostvarili dve pobede i isto toliko poraza. Otvorili su takmičenje trijumfom nad berlinskom Albom, a potom su izgubili od Panathinaikosa. Već u sledećem kolu uspeli su da se podignu i nadigraju Baskoniju, da bi se potom potpuno raspali u Blagurani gde od samog početka nisu imali apsolutno nikakve šanse.
Posle tri minute igre Barcelona je vodila 13:2, a agonija je nastavljena do kraja poluvremena kada je prednost porasla na 16 poena “viška”. Na kraju, Bayern je upisao najubedljiviji evroligaški poraz u svojoj istoriji.
Predstavnik Nemačke u narednom kolu elitnog takmičenja očekuje novi težak zadatak. Naime, u Bavarsku stiže Fenerbahce.


