Pablo Laso, trener Anadolu Efesa, govorio je na konferenciji za medije nakon poraza svog tima od Crvene zvezde u 19. kolu Evrolige.
Pablo Laso je sa svojim sastavom pružio još jedno razočaravajuće izdanje, pa su tako crveno-beli poprilično ponizili domaćina u Istanbulu.
“Čestitam Crvenoj zvezdi na pobedi. Utakmica je jednostavna za analizu, prvo poluvreme je bilo razočaravajuće, nevezano za to što nismo mogli da ubacimo šut. To im je dalo skoro 20 poena prednosti. Posle toga, jedina stvar koja je pozitivna sa ove utakmice jeste da se nismo predavali i da smo nastavili da se borimo. Veoma siromašno ako želimo da budemo konkurentni u Evroligi.
Ovo je nešto zbog čega moramo da se pogledamo u ogledalo i pokažemo ko smo i šta smo kao igrači, treneri i tim. Veoma razočaravajuća igra i iskreno sam veoma razočaran. Ipak, ne smemo da odustanemo”, započeo je španski stručnjak.
Morao je Pablo Laso da dodatno priča o veoma lošoj šuterskoj večeri svog tima.
“Sigurno da nam treba više poena. Oni su preuzimali, igrali bez centara i znali smo da će bez dobrog protoka lopte i visokih procenata biti teško. Imali smo neke dobre napade i šuteve, ali nismo mogli da ih pogodimo i to nas je ‘spustilo’. Kao trener, šutiranje je veoma važno. Ako ste gledali Paris kada je pobedio Crvenu zvezdu, nije igrao sjajno, ali su bili ‘vrući’. Pogađanje šuteva uvek pomaže.
Mislim da je važno da u svakom napadu protiv svake odbrane dobro pročitate igru i dođete do kvalitetnog, otvorenog šuta. Mene ne brinu promašeni ili pogođeni šutevi, ako je selekcija bila ispravna. Ima mnogo više košarkaških stvari koje smo trebali da pokažemo kao tim, a danas u prvom poluvremenu nismo.”
Usledilo je pitanje koje je iznerviralo Pabla Lasa nakon kojeg je ušao u diskusiju sa novinarom. Kako komentarišete to što neki igrači izgledaju još lošije nakon vašeg dolaska?
“Kako komentarišem to što igraju još gore pod mojim vođstvom nego pre? Razumećeš ovo. To je njihov problem, ne moj. Rešenje? Rešenje za nekoga ko igra loše je da neće igrati. Mogu li ja njega nešto da pitam? Ko je bio najgori danas? Loyd i Cordinier? Teško je i vama da nađete jednog lošeg igrača, jer ih je danas bilo mnogo. Ja sam zabrinut za tim, a ne za jednog igrača”, ušao je trener Anadolu Efesa u raspravu sa novinarom, pa nastavio o tome da li će biti dovedeno još igrača, posebno na poziciji krila.
“Kakve su bile “četvorke” i “petice”? A plejmejkeri? Mislim da Weiler-Babbu treba pomoć. Skokovi dolaze od promašenih šuteva. Ako pogodite, onda nema skoka. Za mene su moji igrači dobri i moram da ih nateram da igraju na najvišem nivou. Dolazak Sabena Leea će nam pomoći, jer su Weiler-Babb i Sehmus Hazer pod opterećenjem, jer je i Shane Larkin van stroja u trenutnoj situaciji.
Recite mu da sledeći put ja plaćam kafu i možemo da pričamo”, zaključio je Pablo Laso razgovor sa novinarom uz smeh.
Šta vam je prolazilo kroz glavu u drugom poluvremenu? Nastavila se konferencija.
“Ovakvi momenti su uvek teški za trenere jer ako postižete poene, opušteni ste. Ja sam više zabrinut za to da se uradi prava stvar. Naravno, važni su poeni, ali ne mogu samo na to da se fokusiram.”
Nastavio je i o mobilnoj postavi Crvene zvezde koja je zadavala poene.
“U tim momentima nam je Kai Jones bio veoma važan jer je agresivno napadao koš. Mislim da i nije mnogo patio u tim situacijama jer je uspevao da se oporavi i kreće dovoljno brzo. Ako moramo da ‘ubijemo” Jonesa ili trenera Pabla, možda da razmislimo sa kim igraju.
Nisam trener koji misli o partiji jednog igrača, već uvek o timu. Naravno da ima onih koji igraju dobro ili loše i naravno da trener mora da se adaptira, ali tim je najvažniji. Možda ja igram dobro, ali četiri igrača igraju loše i mi smo na minus 20. Vrlo je važno da razumemo da smo tim kojem je potreban doprinos svakog.”
Da li će biti još pojačanja?
“Mi smo uvek na tržištu i bili bismo veoma glupi da kažemo ‘ne’. Kada je Pablo Laso pre mesec dana u Madridu gledao utakmice, video je da su Poirier i Dozier ‘out’ i da mora da ih uklopi nazad u tim. Neće nam tržište rešiti probleme, već mora naš napor to da uradi. Market ne može da reši sve”, zaključio je Španac.
Pročitaj još:
- Saša Obradović istakao jednog igrača: Ljudi su se žalili da ne igra odbranu, jedan od najtalentovanijih u Evropi
- Vlade Đurović nezadovoljan jednim igračem Crvene zvezde: Malo me je nervirao svojom nonšalancijom
- I dalje se priča o Željku Obradoviću: Mislio sam da će se moje greške više tolerisati, ali je bio zadovoljan kako sve ide
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






