Nakon što su kažnjeni s oduzimanjem dve pobede, Panathinaikos dan nakon poraza u Beogradu od Partizana strepi od nove kazne. Kako prenosi “Mundo Deportivo”, finansijska kazna iznosi 725 hiljada evra uz mogućnost da Evroliga izrečenu meru sankcije poveća za dodatnih 400 hiljada evra.
Na taj način Panathinaikos bi pretrpeo najveću finansijsku sankciju u istoriji elitnog takmičenja. Grčki klub i Kontrolna komisija Evrolige postigli su sporazum kojim će timu biti izrečene i sportske i ekonomske sankcije. Nakon toga je u medije izašla vest samo o oduzimanju dve pobede.
Panathinaikos je imao još jednu razočaravajuću sezonu u Evroligi. Partizan je za 20. pobedu u sezoni na domaćem parketu posle velikog preokreta i minus 18 porazio grčki tim čim je osigurao šestu poziciju na tabeli pred play-off Evrolige. “Zeleni” su upisali devet pobeda na 34 odigrane utakmice, uz oduzimanje dva trijumfa.
Amar Gegić je za jednu sezonu u dresu Partizana pokupio simpatije mnogih navijača.
▪️ Povratak "Parnog valjka" u vrh evropske košarke
▪️ Ljubav prema klubu
▪️ Tim za izbegavanje
▪️ Prednosti i mane u duelu sa Realom
▪️ "Grad svetlosti"@gegamali 🔍https://t.co/NeQbGfpdx8— Basketball Sphere (@BSphere7) April 15, 2023



