Partizan promašio brejk

Partizan je propustio previše šansi za preokret u poslednjoj četvrtini da bi ekipa kakva je Budućnost oprostila crno-belima. Nekoliko lepih šuteva za vođstvo, izjednačenje, ili barem za još veću neizvesnost, igrači Miroslava Nikolića su promašili, a Podgoričani su znali da se zahvale.

Sve što je očekivano od utakmice Budućnosti i Partizana, igrači dva tima su ponudili publici. Najbolji napad na Jadranu namerio se na najčvršću odbranu, što je značilo da će slaviti tim koji nametne svoj ritam. Međutim, tempo je bio negde između. Niti je Parni valjak jurišao, niti su Podgoričani usporavali. Ali, i jedni i drugi imali su fantastičan šut za tri poena većim delom meča.

Razliku su u korist domaćih pravile greške i već dobro poznate oscilacije crno-belih. Posle jednog pada gostiju, u finišu prvog poluvremena, Budućnost je trojkama Gordića (dve) i Ivanovića (jedna) otišla na plus 12 – 55:43. Bila je to najveća prednost domaćih, rezultat sa kojim su se igrači uputili ka svlačionicama posle 20 minuta igre.

Ipak, već posle nekoliko sekundi nastavka bilo je jasno da se Đetići neće prošetati do pobede. Vilijams-Gos je vezao dve trojke i olakšao bitku koju će njegov Partizan voditi do kraja meča. Patriku Mileru je očigledno prijala pauza zbog FIBA prozora, snažni Amerikanac je igrao najbolju utakmicu posle stvaralačke krize u koju je zašao. Zahvaljujući njemu, ali i koncentrisanijoj timskoj odbrani, Partizan je u 29. minutu izjednačio – 69:69.

Ipak, kao što je mogao da se očekuje povratak crno-belih, tako su Beograđani navikli svoje navijače i na padove koncentracije. Na 73:72 ekipa Miroslava Nikolića je imala dve lepe šanse za vođstvo. Gavrilovića je izblokirao Nikolić, dok je posle dodavanja Veličkovića Marinković pogodio trojku, ali je kapiten crno-belih u naletu oborio Gibsona i napravio faul. Budućnost se zahvalila, sjajni Gordić odveo Podgoričane na lepih 79:72, četiri minuta pre kraja.

Ipak, Vilijams-Gos i Andrić su u dva napada smanjili na 79:77, tačno tri minuta pre kraja. Krenuo je Parni valjak i po vođstvo, ponovo, ali je ovoga puta Marinković promašio trojku, a potom i Andrić za izjednačenje.

A kada je Marinković promašio i zicer, igrači Aleksandra Džikića su morali da prihvate poklon. Danilo Nikolić je iz ofanzivnog skoka odveo Budućnost na plus pet (82:77), tačno 83 sekunde pre kraja. U tom trenutku Partizan je izgubio utakmicu, sve do kraja bili su teži pokušaji od onih koje su crno-beli već promašili.

Budućnost – Partizan NIS 86:79 (24:20, 31:23, 16:26, 15:10)

BUDUĆNOST: Ivanović 11, Barović 3, Se. Šehović 12, Starovlah 3, Gordić 19 (5 as, 5 il), Bojić, Ilić, Nikolić 5, Gibson 13, Popović 2, Lendri 2 (7 sk), Nikolić 16 (6 sk).

PARTIZAN NIS: Miler 22 (5 sk, 4 as), Vilijams-Gos 14, Aranitović, Marinković 9, Tanasković, Veličković 10, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 9, Čakarević 5, Stevanović, Šalić 2.