Partizanu i Megi “pol-pozicije”

Ubedljivim trijumfom Partizana NIS, koga je do pobede nad Mladosti iz Veternika vodio sjajni Lazar Stefanović, kompletirano je poslednje kolo Roda juniorske lige. Ekipe imaju nekoliko dana da se odmore i pripreme za završni turnir koji će biti održan od 19. do 21. aprila.

U završnicu Roda juniorske lige plasiralo se osam ekipa. U četvrtfinalu će igrati: Partizan NIS – Beko, Crvena zvezda mts – Mladost Veternik Odeon basket, Borac – Mladost Čačak, Mega Bemaks – Dinamik.

Završen je i ligaški deo Triglav kadetske lige Srbije. Borbe za titulu šampiona nastavljaju se kroz završni turnir, koji je na programu od 3. do 5. maja. U četvrtfinalu igraju: Mega Bemaks – Mladost Veternik Sport vorld, Crvena zvezda mts – Konstantin, Vizura – Mladost Čačak, Partizan NIS – Radnički 1950.

I šampionat kadetkinja ulazi u završnicu, do kraja ligaškog dela ostalo je još jedno kolo, u prošlom je viđen i sjajan derbi između Radivoja Koraća i Partizana, koji je pripao crno-belim devojčicama.

RODA JUNIORSKA LIGA
Radnički – Crvena zvezda mts 67:85 (14:19, 21:25, 18:27, 14:14)
Radnički: Ribarić 3, Zindović 3, Barać 14 (6 sk), Petrić, Stanković 11, Ilić 2 (4 sk), Marić 8 (7 sk), Stepanović 15 (7 sk, 6 ukr, 6 izg, 5 as), Milenković 2 (8 as), Petrović 9, Cvijić.
Crvena zvezda mts: Karapandžić 11 (6 sk, 9 as), Pavićević 18 (5 sk), Dobrašinović 7, Dimitrijević, Manojlović 8, Radosavljević 1 (4 sk), Vasić 6 (5 sk, 4 as, 4 izg), Mašić 4 (7 sk, 5 as), Ćulibrk, Tomašević 26 (4 sk, 4 as, 6 izg), Cojbašić 4, Kolarić.

Borac – Konstantin 78:53 (17:13, 18:15, 25:13, 18:12)
Borac: Glišović 13 (9 sk), Tutunović 12 (4 sk), O. Mićović 12, Babović 2 (4 sk), Krsmanović 17 (8 sk), Sušić 5 (6 sk), M. Mićović 6 (7 sk, 4 as), Krupniković, Jovićević, Pejović 11 (5 sk), Milovanović.
Konstantin: Popović, Račić, Stepanović 6, L. Đorđević 2, Ilić 16 (4 izg), Tasić 8, Minić 2, Krvokapić 5, A. Đorđević 14 (7 sk, 5 izg), Stanković.

Sloga – Mladost Čačak 80:91 (15:26, 23:24, 22:23, 20:18)
Sloga: Stamenić 5, Perišić 6 (7 sk), Tomić 20, Radosavljević 4, Vujović 28 (4 sk, 4 izg), Simović 6 (5 sk), Nikolić 3, Dragićević 1, Gojković 7 (10 sk), Pavlović.
Mladost Čačak: Adžemović, Radovanović 19 (13 as), Lazarević 6, Nikolić 18 (6 sk), Krunić 2, Kovačević 2 (4 sk), Stojanović 28 (5 sk, 4 izg), Starčević 10, Marić, Savić 6 (10 sk).

Mega Bemaks – Dinamik 92:76 (24:19, 28:24, 27:12, 13:21)
Mega Bemaks: Musić 2, Milojević, Cerovina 10 (4 sk, 7 as, 4 izg), Kljajević 2, Agoč 11 (5 sk), Bumbić 2 (7 as), Kljajević 2, Agoč 11 (5 sk), Bumbić 2 (7 as), Langović 21 (6 sk), Andrić 10 (4 ukr), Marković 16 (4 sk), Brekić 14, Kovačević, Mušikić 4 (4 sk).
Dinamik: Tejić 2 (6 as, 6 izg), Đorđević 18 (4 rampe), Jovović 10, Lacmanović, Radomirović 5 (6 sk, 5 izg), Vasiljević 27 (10 sk, 37 indeks), Dimovski 5 (5 sk, 4 as), Stojičić 7, Jović, Kostić 2.

Beko – Aktavis akademija 91:70 (27:11, 22:22, 26:17, 16:20)
Beko: Simović 12 (7 sk, 5 as, 6 izg), Perović, Opsenica, Stojanović 10 (4 as), V. Borovičanin 20 (9 sk), Vidović 6 (9 sk), Petrović 21, Ivković, F. Borovičanin, Biševac 16, Tomašević 2 (4 sk), Šegota 4 (4 sk).
Aktavis akademija: Stojiljković 18 (5 sk), Antunović 11 (4 izg, 6 as), Pavić 11, Jović 9 (5 sk), Cekić 9 (4 sk), Petrović 12 (8 sk).

Partizan NIS – Mladost Veternik Odeon basket 112:61 (23:14, 32:14, 31:20, 26:13)
Partizan NIS: Mihailović 3 (8 as), A. Sužnjev, Pažin 25, Bajić 15 (7 sk, 6 ukr, 4 as), Novaković 8 (4 sk), Stefanović 25 (8 as, indeks 37), Veljković 10 (6 sk), Tarlać 16 (7 sk), Dautović 4, Perović, Kovačević 6.
Mladost Veternik Odeon basket: Stajšić 6 (4 izg), Popović, Milić, Kovačević 3, Ćurčić 15 (16 sk, 5 izg), Đurđević, Blažić 5 (4 sk), Pavlović 18 (5 sk), Đisalov 9 (7 sk, 8 as 8 izg), Dubljević 5, Sila.

Poredak: Partizan NIS 20-2, Crvena zvezda 18-4, Borac 17-5, Mega Bemaks 16-5, Dinamik 15-7, Mladost Čačak 12-10, Mladost Veternik Odeon basket 10-12, Beko 8-14, Radnički 7-15, Konstantin 5-16, Aktavis akademija 3-19, Sloga 0-22.

TRIGLAV KADETSKA LIGA
Konstantin – Vizura 77:109 (21:34, 23:24, 23:32, 10:19)
Sloga – Zemun Fitofarmacija 72:71 (21:18, 22:22, 17:12, 12:19)
Crvena zvezda mts – Mega Bemaks 82:48 (25:9, 24:18, 15:14, 18:7)
Sloboda – Aktavis akademija 74:68 (20:18, 17:15, 17:18, 20:17)
Radnički 1950 – Mladost Čačak 86:71 (20:13, 25:19, 20:19, 21:20)
Mladost Veternik Sport’s vorld – Partizan NIS 82:88 (26:22, 17:25, 19:20, 20:21)

Poredak: Mega Bemaks 21-1, Crvena zvezda mts 20-2, Vizura 18-4, Partizan NIS 16-6, Radnički 12-10, Mladost Čačak 11-11, Konstantin 9-13, Mladost Veternik Sports vorld 8-14, Zemun 8-14, Sloboda 4-18, Aktavis akademija 3-19, Sloga 2-20.

TRIGLAV ŽENSKA KADETSKA LIGA
Art basket – Proleter 023 79:52 (30:8, 18:16, 13:11, 18:17)
Vrbas Medela – Radnički 78:35 (24:8, 20:13, 22:7, 12:7)
Crvena zvezda Kombank – Ča basket 90:51 (19:12, 26:9, 25:21, 20:9)
Novosadska ŽKA – Student 92:55 (28:18, 18:14, 29:11, 17:12)
Paraćin – Duga 40:63 (9:17, 11:22, 10:16, 10:8)
Radivoj Korać – Partizan 1953 51:63 (13:6, 10:13, 13:26, 15:18)

Poredak: Radivoj Korać 19-2, Partizan 1953 18-3, Art basket 15-6, Crvena zvezda 15-5, Vrbas Medela 14-7, Novosadska ŽKA 12-9, Proleter 023 11-10, Duga 9-12, Ča basket 6-15, Student 3-18, Radnički 2-19, Paraćin 1-19.

Photo: Zadar/Zvonko Kucelin

KATEGORIJE