Partizanu prvi derbi

Prvi juniorski derbi ove sezone pripao je klincima Partizana. Crno-bele nade, predvođene kvartetom Radovanović-Todorović-Tarlać-Petrović, uspele su da dođu do brejka, u gostima kod večitog rivala.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Partizan je već u uvodnim minutima nastavka počeo da lomi Zvezdu. Crveno-beli do kraja jesu imali opasne nalete, ali su gosti iz Humske sve umeli na vreme da osujete, tokom poslednjeg perioda njihova prednost je u par navrata bila i dvocifrena, što im je omogućilo miran finiš.

Beogradski večiti rivali sada su izjednačeni na tabeli Roda juniorske lige sa skorom 3-1. Mega je ostala jedina bez poraza.

Crvena zvezda MTS – Partizan NIS 67:74 (19:19, 16:17, 15:19, 17:19)
Crvena zvezda mts: Gusić 5, Manojlović 10 (13-2 iz igre, 5 sk, 4 izg), Bošnjak, Ostojić 8 (5 izg, 5 as), Dobrašinović 4, Dimitrijević 3, Joksimović 8 (9 sk), Blagojević 7 (8-1 iz igre, 4 sk), Uskoković, Branković 4 (5 sk), Ilić 8, Radosavljević 10 (4 sk).
Partizan NIS: Tarać 11 (11-2 iz igre, 6 sk, 4 izg, 5 as), Popović, Radovanović 17 (5 sk), Todorović 16 (14-6 iz igre, 5 izg), Skoko 1, Živojinović 4 (6 sk), Petrović 11 (5 as), Dangubić 7 (7 sk), Trifković, Marković 2, Galić, Kovačević 5 (4 sk).

Tri meča četvrtog kola igraju se u nedelju: Borac – Dinamik u 13 časova, Marinos – Mega Bemaks u 13 i Sloboda – Radnički 1950 16, dok se u ponedeljak od 14,30 časova sastaju: Vojvodina – Sloboda i Sloga – Konstantin.