Mornar u 17. kolu ABA lige gostuje Partizanu. Mihailo Pavićević opušten pred gostovanje.
Mornar dolazi na noge jednom od favorita za osvajanje titule. Svestan je te činjenice i trener ekipe iz Bara, Mihailo Pavićević, koji poručuje da je ovo za njegovu ekipu u jednu ruku lagana utakmica.
“Idemo jednoj od najboljih ekipa ne samo ABA lige, nego i jednoj kvalitetnoj evroligaškoj ekipi u trenutku kada smo doživeli u sastavu drastične promene, gotovo sa novim timom. U jednu ruku to je laka utakmica, a u drugu jako teška. Laka u onom delu jer niko ne očekuje od košarkaške javnosti da možemo napraviti čudo, a teška jer nas čeka protivnik koji ne kalkuliše i u svaku utakmicu ulazi maksimlano spreman i ako malo podbacite to se odrazi na rezultat što su osetile i druge ekipe u ABA ligi koje su savladane velikom razlikom” – rekao je Pavićević i nastavio:
“Koristimo svaki dan, svaki trening da ove nove igrače što je moguće pre uklopimo da što pre ličimo na ekipu. Nije pravi momeant, ali svaka godina nosi nešto specifično tako i ova naša. Ovo je prvi put da na pola sezone polaekipe su novi igrači. Ne volim da kukam, moramo se prilagoditi ovoj situaciji i da probamo da izvučemo maksimum. Do ove pauze imamo tri izutetno teške utakmice. U ovakvim utakmicama tražim od mojih igrača da uđu hrabro i daju svoj maksimum. Ne zavisi od nas nego od Partizana kiliko će nam dozvoliti da igramo”.
Meč Partizan – Mornar na programu je u nedelju od 19 časova.

