Košarkaši Baskonije nastavljaju sa sjajnim igrama. U 14. kolu Evrolige savladali su Fenerbahce sa 76:70. Nakon meča govorio je Joan Penarroya.
Baskonia ima neverovatno duplo kolo iza sebe. Prvo je savladala Anadolu Efes u gostima, a potom je savladala i lidera na tabeli, ekipu Fenerbahcea. Nakon meča Penarroya je rekao:
”Presrećni smo. Ovo je još jedna neverovatna pobeda za nas. Posebno sam srećan jer smo dobili utakmicu u kojoj smo psotigli devet poena u poslednjoj deonici. Znamo da Fenerbahce ima najbolju odbranu u ligi. Imali smo problema u drugom poluvremenu. Gubili smo lopte, procenti su nam bili loši. Međutim, ekipa je igrala odličnu odbranu i pokazala je dobar karakter.” – zaključio je trener gostujuće ekipe.
Baskonia nakon 14 kola ima devet pobeda i pet poraza.



