U poslednjem kolu Evrolige sastali su se Olympiacos i Baskonia. Nakon meča govorio je Joan Penarroya.
Posle poraza njegove ekipe u Piraeusu, trener Baskonije je rekao:
”Čestitke Olympiacosu na prvoj poziciji. Mi smo ostvarili 18 pobeda i to je dobar rezultat. Večeras smo trebali odličnu utakmicu protiv sjajne ekipe ali nismo odigrali tako. Nismo bili dobri u napadu u prvoj deonici.
Olympiacos je potvrdio prvu poziciju pred play-off. Sa druge strane, tim iz Vitorije više ne zavisi od sebe nego od drugih rezultata.https://t.co/oL7AakPymv
— Basketball Sphere (@BSphere7) April 13, 2023
Na kraju, imali smo dosta šuteva više od njih ali su nam procenti bili loši. Bili smo 33 kola u top 8 i nadam se da ćemo tu biti i nakon sutra. Bolje je da se ovakve utakmice igraju u isto vreme, to je nromalna stvar. Ali eto gledaćemo sutrašnju utakmicu na tv” – zaključio je Penarroya.
Baskonia će u top 8 ući, ukoliko Bayern u petak dobije Zalgirisa.




