Pešićeva Barselona gazi, Milosavljević promašio pobedu, Real i Baskonija sigurni

Barselona je deklasirala Manresu – 107:71 (32:14, 27:16, 18:18, 30:22).

Ekipa Svetislava Pešića je sve rešila već posle prvih pet minuta (17:7), a da se u drugom poluvremenu nisu opustili rezultat bi verovatno bio još ubedljiviji.

Ovim trijumfom su se dodatno učvrstili na prvoj poziciji koja bi im donela prednost domaćeg terena u doigravanju koje su danas i zvanično obezbedili (21-4).

BARSELONA: Singlton 15, Kjurik 15, Oriola 13
MANRESA: Tomas 10, Marfi 10, Lundberg 10

Real se iskupio za poraz od Barse u prethodnom kolu. Nešto teže nego što se očekivalo, ali su uspeli na gostovanju da pobede Tenerife – 82:91 (22:22, 18:27, 19:26, 23:16).

TENERIFE: Abromaitis 19 (5sk), Basas 14 (11as), Štajger 10
REAL: Ljul 16, Fernandez 15 (5sk), Tompkins 14

Baskonija je bes zbog neiskorišćene prilike da obezbede plej-of Evrolige iskalila u ACB ligi. Deklasirali su Estudijantes – 104:67 (19:13, 24:16, 33:21, 28:17).

Još jedna dobra vest za Baskijce je i to što se Tornike Šengelija vratio na parket posle povrede.

BASKONIJA: Džouns 17 (5sk), Uertas 14, Šilds 13 (5sk)
ESTUDIJANTES: Vitington 16, Brizuela 15 (7a), Kaner-Medli 7 (8sk)

Saragosa je iznenadila Unikahu – 72:70 (23:20, 18:27, 11:14, 20:9).

Tim iz Malage je u poslednji minut ušao sa “+4” (66:70), ali je Okoje pogodio trojku, da bi Roberts posle promašenog šuta za tri faulirao Seibutisa na svega dve sekunde pre kraja. Da stvar bude gora za njega, on je pogodio i realizovao dodatno slobodno bacanje.

Usledio je tajm-aut, Milosavljević je pokušao za tri, lopta nije prošla kroz obruč, pa je usledilo slavlje domaćina.

Unikaha je ostala na četvrtom mestu (15-10), dok je Saragosa sebi povećala šanse za doigravanje (13-12).

SARAGOSA: Okoje 30 (6sk, 10-6 za tri), Radović 11 (6sk), Seibutis 9 (6sk)
UNIKAHA: Vilčir 13, Dijez 11 (6sk), Milosavljević 9 (8sk, 1as)

Pružio je Goran Huskić dobru partiju. Za 24 minuta je dao 12 poena, ali je Burgos izgubio od Obradoira – 76:84 (18:27, 26:20, 21:15, 11:22).

Posle ovog poraza su se značajno udalili od plej-ofa. Nalaze se na 11. mestu (11-14), dok osmoplasirana Manresa ima 13-12.

BURGOS: Saton 16, Benite 16, Huskić 12 (3sk, 3as)
OBRADOIRO: Simons 30 (5sk), Ljovet 13, Spires 11 (5sk)

Fuenlabrada je pred svojim navijačima bila bolja od Mursije – 101:93 (18:24, 27:23, 31:24, 25:22).

FUENLABRADA: Roland 22, Kruz 20, Ejenga 18
MURSIJA: Buker 27, Oleson 17, Soko 13 (7sk)