Pobeda Mege, Milojević potvrdio odlazak Enisa u Zvezdu

Mega Bemaks je ostvario veoma značajnu pobedu na gostovanju u Laktašima – 89:82 (28:20, 26:14, 17:25, 18:23) i to u poslednjoj utakmici Kanađanina Dilana Enisa, kome je trener Mege Dejan Milojević poželeo sve najbolje u Crvenoj zvezdi. Baš kao što je naš sajt i najavio, pouzdani bek će uskoro i zvanično postati član šampiona Srbije.

– Enis je sjajan igrač. Verujem da će imati dobru karijeru u Zvezdi i da će pružiti partije kakve od njega očekuju – objasnio je Milojević posle meča u Laktašima.

Posle tri uzastopna poraza u ABA ligi, tim Dejana Milojevića je imao imperativ pobede protiv šampiona BiH. To ih nije sputalo da pruže jednu od najboljih partija ove sezone, posebno tokom prvih 20 minuta igre. Tokom prve dve četvrtine gosti su stekli 20 poena prednosti – 50:30.
Igokea je stigla na tri poena zaostatka (83:30) na dva minuta pre kraja, ali je Zlatko Čančar vezao četiri koša obezbeivši važan trijumf svom timu.

IGOKEA: Ponjavić, Li 12, Gajić, Glogovac, Nikolić, Milošević 10 (7 as), Jevtović 18 (8 sk), Radivojević 18, Ljubičič 8, Šibalić 8, Vuković, Rikić 8.
MEGA: Mušidi, Rebić 13 (5 sk, 5 as), Sinovec 8, Čančar 21 (11-8 za dva, 5 sk), Bitadze 13 (9-5 za dva, 10 sk, 4 blk), Jovičić, Lazić 9, Koprivica, Samardžiski, Enis 11 (7 as), Fundić 14 (7 sk), Kapetanović.