Pobeda Zvezde u Zagrebu za kraj prvog dela ABA lige

Devetim regionalnim trijumfom Crvene zvezde spuštena je zavesa na prvi deo ABA lige. Srpski i regionalni šampion u “Draženovom domu” savladao je Cibonu 93:87 (35:18, 22:24, 22:21, 14:24), koja ni u jednom trenutku nije uspela da parira jadranskom evroligašu.

Alimpijevićevi izabranici najveći deo posla odradili su već u prvoj deonici. Posle početnih 3:0 “vukova”, crveno-beli su krenuli u nezadrživ napad koji je sa dve trojke pokrenuo Džejms Feldin (8:3, 2. minut). Zvzdini košarkaši bili su izuzetno šuterski raspoloženi, pogotovo u prvih 10 minuta meča kada su ubacili 12 od 15 šuteva iz igre (6/7 za dva, 6/8 za tri), što im je omogućilo da već na polovini uvodne četvrtine steknu dvocifrenu prednost, koju su ispustili tek u poslednjem minutu susreta, kada su domaći kaznili opuštanje gostiju da dođu do, rezultatski, podnošljivog poraza.

Poigravali su se crveno-beli sa rivalom, nisu znali puleni Ante Nazora koju defanzivnu rupu pre da popune, a kada su se u drugoj polovini prve četvrtine raspoloženom Feldinu (meč završio sa 23 poena, 6/10 za tri) priključili Ročesti (dve trojke), Dangubić i Dobrić (po jedan ubačen šut van linije 6.75) bilo je jasno da je pred beogradskim klubom rutinsko odrađivanje posla u preostalom delu meča (35:18).

Pokušali su košarkaši zagrebačkog kluba u nekoliko navrata u drugoj deonici da pokažu karakter i zube favorizovanom rivalu, nekoliko ofanzivnih grešaka gostiju kaznili su lakim poenima iz konrtanapada, ali im to nije bilo dovoljno da razliku spsuste na jednocifren broj, čemu su najbliže bili u poslednjih 60 sekundi prvog poluvremena (53:42), koje je trojkom okončao Ročesti.

Iako je već posle prvih 20 minuta i 57 ubačenih poena Zvezde bilo jasno da će Cibosi veoma teško uspeti da se vrate u meč, održavali su domaći nadu do 25. minuta, kada su Feldin trojkom i Ročesti sa dva poena podigli prednost beogradskog kluba na 20 razlike (69:49), overivši trijumf na prvom od četiri uzastopna gostovanja koja su pred košarkašima kluba s Malog Kalemegdana (Valensija i Fenerbahče u Evroligi i Mornar u ABA).

CIBONA: Bilinovac 7, Uljarević 11, Ratkovica, Žorić 20 (8/10 za dva), Ćorić, Melvin 7, Gilbert, Novačić 14, Bošnjak 6, Rozić 8, Gospić 2, TOmas 9.
CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 3, Davidovac 4, Lazić 3, Antić 6, Dobrić 7, Fledin 23, Janković 3, Ročesti 19 (3/4 za dva, 3/4 za tri, 4/4 sl. b), Lesor 11, Jovanović, Bjelica 14.