Poraz Vršca u “Šumicama”, prvi trijumf Sloge

ABA 2 ligaš Vršac doživeo je treći poraz u Košarkaškoj ligi Srbije. OKK Beograd je u “Šumicama” savladao Vrščane 84:71 (22:14, 24:21, 21:16, 17:20) i došao do petog trijumfa u nacionalnom šampionatu posle 10. kola. “Klonferi” su najveći deo posla završili u prvom poluvremenu. Na kraju prve deonice su serijom 9:0 poveli 22:14, da bi u finišu prvog poluvremena novom serijom 10:2 došli do dvocifrene prednosti (46:35), koju nisu ispustili do kraja meča. Iskusni plej Aleksej Nešović je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, poen manje je postigao Savković, dok su Simeunović i Vujović duel završili sa po 12 poena. Kod gostiju su efikasniji od ostalih bili Mitrović sa 16 i Ostojić sa 12 poena.

Sloga je tek u 10. ovosezonskom meču ostvarila prvi trijumf. U Kraljevu je Dunava savladan 69:57 (8:16, 19:8, 26:20, 16:13). Gosti su samo u prvoj deonici uspeli da prariraju domaćinu, koji je minus od osam poena na kraju prve četvrtine, do poslednjeg dvominutnog odmora došao do devet razlike, koji su im bili dovoljni da rutinski privedu meč kraju. Nikolić je sa 24 poena (7/12 za dva, 7/12 sl. b) predvodio domaćina do sedmog trijumfa, Otović je postigao 12, dok su Bogdanović i Igrutinović duel završili sa po 10 poena. U ekipi Dunava jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bili su Mitrović sa 16 i Milan Nikolić sa 15 poena.

Tamiš i Beovuk odigrali su veoma zanimljiv meč, koji su domaći dobili 93:85 (26:21, 15:31, 34:15, 18:18). Posle nešto boljeg početka Pančevaca, Beovuk je odigrao odličnu drugu deonicu, ali su sve što su dobro uradili u drugih deset minuta gosti prosuli u trećem kvartalu koji su izgubili 19 razlike. Tamiš je u prvim napadima poslednje deonice napravio dvocifrenu prednost i potom bez ikakvih problema priveo meč kraju. Smiljanić je sa 24 poena predvodio Pančevce, Ilkić je ubacio, a Knežević 15 poena, dok je košarkaš gostiju Dragović sa 28 poena (8/12 za dva, 3/4 za tri, 11/16 sl. b) bio najefikasniji igrač susreta. Dobru partiju u dresu Beovuka pružio je Musić sa 17 poena (5/7 za dva, 7/7 sl. b) i osam skokova i četiri asistencije.

Metalac je u Novom Sadu bio ravnopravan rival Vojvodini sve do 25 minuta, kada su “lale” serijom 12:2 poveli 71:61, što im je bilo dovoljno da bez tenzije u posledjnoj deonici overe četvrti ovosezonski trijumf – 103:87 (22:21, 25:26, 29:21, 27:19). Janjić sa 28 (9/12 za dva, 2/8 za tri, 4/6 sl. b) i Zarić sa 20 poena predvodili su domaće, dok su Đukanović sa 28 (5/11 za dva, 4/5 za tri, 6/8 sl. b, 8 sk, 6 as) i Krstović sa 19 poena bili najefikasniji ekipi iz Valjeva.

Zlatibor – Mladost (18)
TABELA: Metalac 7-3, Borac 7-2, Dinamik 7-2, Spartak 7-2, Tamiš 6-4, Vršac 6-3, Beograd 5-5, Beovuk 5-5, Vojvodina 4-6, Mladost 4-5, Zlatibor 4-4, Dunav 3-6, Sloga 1-9, Radnički 0-10