Milano je upisao i deveti uzastopni poraz u Evroligi, ali to nije faktor koji će uticati na status Ettorea Messine u klubu.
Posle slavlja Maccabija nad “manekenima”, potegla su se razna pitanja u italijanskoj košarkaškoj javnosti, a jedno od njih je bilo i da li će Messina ostati na klupi Milana.
Italijanski novinar, Luca Guazzoni, kontaktirao je predsednika Milana, Lea Dell’Orcoa, koji je kratko prokomentarisao Messinin status na klupi Milaneza.
,,Olimpia Milano će nastaviti saradnju sa Ettoreom Messinom. Bez ikakvog “ako” i “ili”. Imamo dogovor sa njim i za narednu sezonu. On ima podršku vlasničke strukture.”
Milano je trenutno poslednji na tabeli Evrolige sa tri pobede i deset poraza.



