Rajs spasilac Bamberga

Malo je nedostajalo da Bamberg posle prve dve utakmice četvrtfinalne serije plej-ofa bude u ogromnom zaostatku za Vehtom.

Međutim, nove probleme za Brose nije dozvolio Tajris Rajs – 102:98 (11:15, 24:16, 30:31, 24:27, 13:9).

Igrali su gosti odlično, da bi poslednji minut meča doneo revolveraški obračun Braja i Rajsa. Prvi je pogodio trojku za vođstvo (84:86), Rajs je uzvratio, da bi Braj potom ponovo bio precizan van linije 6.75 na svega šest sekundi pre kraja (87:89). Rajs je preuzeo odgovornost i bio brži od sirene za izjednačenje i produžetak (89:89).

Uzbudljivo je bilo i u dodatnih pet minuta, Braj je vratio svoj tim u igru u poslednjem minutu (97:95), Rajs je na to odgovorio, da bi potom Rubit sa penala konačno rešio svaku dilemu.

BAMBERG: Rubit 31 (14sk), Rajs 26 (10as), Tejlor 11
VEHTA: Braj 29 (12as), Jang 28 (5sk), Holins 18