Nekadašnji košarkaš Baskonije, Igor Rakočević, dao je svoj komentar povodom promocije Duška Ivanovića na klupi Crvene zvezde.
Uprkos pričama da je Duško težak čovek, Igor ističe kako sa njim nikada nije imao problema.
,,Prvo što me asocira na Ivanovića je zaista kvalitetan i zahtevan rad s njegove strane ali takođe i velika doza pravičnosti. Jedan izuzetno fer i pošten čovek. Gledam na svoju saradnju sa njim kao najbolju moguću. Igrao sam najbolju sezonu u karijeri baš kada je on bio trener. Naši mentaliteti se prilično podudaraju, jer verujem za sebe da sam veliki radnik i pošten na terenu, treningu i u odnosu sa svima oko sebe, pa mi nije bilo uopšte teško da se uklopim u njegov rad,” rekao je Rakočević za Mozzart sport.
Legenda Crvene zvezde smatra da je Ivanović uvek bio pravičan.
,,Postoje razni igrači. Nekima prijaju lagani treninzi i tada su bolji na utakmici. Doduše mogu ozbiljnije da analiziram situaciju koju znam, a to je kako ja funkcionišem. Najbolji sam bio kada se žestoko radilo na treningu. E tako je bilo kod Duška, kroz jak trening sam znao da se spremim za utakmicu koja mi je onda bila lakša. Tako sam funkcionisao i znam da je tako funkcionisao Mirza Teletović, takođe žestok radnik koji je neverovatno napredovao kod Duška. Trener je starog kova što je uobičajeno za stručnjake sa Balkana kao što su Boža Maljković, Svetislav Pešić,“ rekao je Igor, pa dodao:
,,Savet igračima je jednostavan: Dajte maksimum na terenu. Duško je izuzetno pravičan i pošten kao trener, pa ako igrač pruži maksimum i ispuni ono što se od njega zahteva, prevashodno na treningu, nema brigu za svoj status. Mene je iskreno motivisalo dodatno na terenu ako je i trener energičan pored aut linije. Mnogo puta je Ivanović komunicirao sa nama kao da je meč u egalu, a mi smo vodili 25 poena razlike na tri, četiri minuta pre kraja. On govori kako da se igra odbrana, do najsitnijih detalja ide, a meč je realno rešen u našu korist. Zato je i osvojio toliko trofeja.”
Rakočević smatra da će Ivanović dati sve od sebe kako bi izvukao maksimum iz svakog igrača.
,,Jedino što sigurno znam je da će rad biti kvalitetan i da će Duško velikim iskustvom, evroligaškim, a i u drugim velikim drugim ligama, probati da izvuče najviše iz svakog igrača i da će svaki od njih imati isti status na treningu, što je fantastična stvar i iskreno nadam se da će to dati rezultate. Istina je da nije on odabrao ekipu i da je to malo drugačija situacija, ali svakako verujem da će imati efekta i da će uspeti da izvuče mnogo iz trenutnog tima.”
Problem u igri crveno-belih vidi u nedostatku kontinuiteta.
,,Dva izuzetno bitna igrača su se priključila posle početka sezone, jedan posle povrede (Nemanja Nedović), drugi je kasnije potpisao ugovor (Luca Vildoza) tako da će biti potreban period da se igrači uigraju i da igra dođe na svoje. Zvezda je imala dobre momente ove sezone protiv teških protivnika, ali neodstajao joj je kontinuitet u igri, to je ono prvo što im fali, bez velikih padova. Mora da se iskristališe par lidera koji će da povuku ekipu.“




