Ritas slavio nad Žalgirisom posle godinu i po dana

Lijetuvos ritas se u Kaunasu revanširao Žalgirisu za poraz u Viljnusu 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12)  i to na najslađi način, pobedom u samoj završnici, prvi put u poslednjih godinu i po dana. Domaćin je većim delom drugog poluvremena kontrolisao rezultat, imao je inicijativu do 35. minuta, ali je onda dozvolio ekipi iz Viljnusa da serijom od 10:2 stigne do trijumfa.

Posebno zabrinjavajući za četu Šarunasa Jasekivičijusa bili su poslednjih 140 sekundi u kojima nisu uspeli da poentiraju.

Srpski reprezentativac Vasilije Micić je sa 12 poena, 3 skoka i 5 asistencija, uz Paulijusa Jankunasa (18 poena) bio jedini dvocifreni kdo Žalgirisa, dok su najveći teret u pobedi Lijetuvos ritasa poneli Ben Medžin (10 poena, 7 skokova), Martinas Ehodas (14 poena, 6skokova), Rokas Giedratis (10 poena) i Trevis Petersen (17 poena).