Sarunas Jasikevicius, trener Fenerbahcea, govorio je za medije nakon poraza njegovog tima od ekipe Monaca u 25. kolu Evrolige.
Litvanski trener nije bio zadovoljan izdanjem njegove ekipe u drugom delu igre. Takođe, imao je samo reči hvale za najboljeg igrača domaće ekipe, Mike Jamesa.
“Nakon prvog poluvremena, ne mislim da smo bili dobri u drugom poluvremenu. Imali smo 19 izgubljenih lopti, što je bilo previše i dovelo nas je u tešku situaciju. Nismo uspeli dobro odgovoriti na promene u odbrani koje su protivnici napravili tokom utakmice.
Posebno u odbrani čovek na čoveka, stvorili su puno pritiska na naše bekove, i nismo se mogli prilagoditi tome. Naravno, bilo je mnogo detalja u toku igre. Mike James je imao neke neverovatno teške šuteve, on je igrač sposoban da ih realizuje. Na kraju, doživeli smo težak poraz koji je razočaravajuć.”
U narednom kolu, Fenerbahce će gostovati ekipi Panathinaikosa.





