Saša Nikitović, trener FMP-a, govorio je posle utakmice protiv Partizana u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.
Saša Nikitović je pokušao da sa svojim timom nadigra favorizovanog suparnika i napravi ne baš malo iznenađenje. U tome ipak nije uspeo, iako je imao dvocifreni plus i napad za pobedu.
,,Meč pun intenziteta, mi smo bili bolji tim danas u odnosu na ono šta Partizan može da pruži, a šta mi možemo. Kada komentarišemo poslednji napad i nešto slično, meni je krivo što smo dva puta već imali protiv crno-belih poslednju loptu i taj šut u uvodnih 40 minuta i nismo iz određenih razloga pogodili. Dali smo maksimum, što je za poštovanje. Sami ste videli koji je broj domaćih igrača i domaćih mladih igrača postizao poene kod nas. Radimo naš posao, dajemo šansu mladima i uz ovakve mečeve oni stasavaju najviše”, istakao je srpski stručnjak.
Šta je prelomilo na kraju?
,,Dali smo 15 trojki večeras u visokom procentu, bili smo hrabri. Presudila su neka slobodna bacanja. Bili smo bolji večera, druge stvari su se dešavale, od skoka u napadu Bonge, svašta se nešto dešavalo, ali generalno ne mogu da zamerim. Šta je falilo? A šta je doprinelo da uopšte igramo ovako i da igrači koji su jako bitni Partizanu igraju više od 30 minuta? O mlađim igračima koji su dovedeni u sastav nije bilo reči u tom trenutku. Partizan je morao da koristi evroligaški tim i to je za nas velika stvar. Nije ovde bila podeljena minutaža, već za preživljavanje. Dali smo sve od sebe, sprovodili smo ideje. Nekad prođu, nekad ne prođu. Jednostavno, kvalitet Partizana je bio takođe faktor.”
Nastavio je u istom tonu…
,,Dosta mi je da smo uvek zamalo. I protiv Cluj-Napoce, Partizana, Dubaija… Što vas ne slomi, daje vam novi podstrek.”
Dotakao se potom i mladih igrača.
,,To su naši igrači koji su dobili šansu kroz FMP. Gašić je došao iz Čačka, Malešević iz Dynamica. Došli su iz KLS-a, oni su perspektivni, 2001. i 2005. godište. Moram da ih koristim, šta će mi ako ih ne koristim? Onda ih uklopim negde da rade posao, a radili su jako dobar posao u tim nekim defanzivnim stvarima. Kad vidim Maleševića, on je plus sedam u igri, tu nije bilo skoka u napadu, pogodio je trojku. Pogodio je penal, kontestirao je šuteve, nisu preko njega ulazili. Preko drugih jesu. Nama se povredio startni centar, mi sad igramo s ovim što imamo u rosteru i zadovoljan sam sa njihovim učincima”, zaključio je Saša Nikitović.
Ovaj četvrtfinalni par ukršta se u polufinalu sa Megom, koja je ranije bila bolja od OKK Beograda.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.





