Saša Nikitović, trener FMP-a, govorio je za medije nakon trijumfa nad Partizanom u polufinalu Košarkaške lige Srbije.
Saša Nikitović je bio vrlo ponosan na svoje izabranike, koji su uspeli da se plasiraju u finale završnog turnira u Nišu.
“Bili smo bolji sve vreme. Igrali smo sa većom koncentracijom i energijom. Mislim da su oni prelako ušli u utakmicu. Kako je meč odmicao sve je bilo bolje za nas jer se razlika konstantno povećavala. Na kraju je bolji tim pobedio.” – počeo je.
Osvrnuo se na konflikt sa Joanom Penarroyom.
“Ja ne razgovaram sa protivničkim trenerom i igračima. Ovo je play-off, tenzije i naboj su ogromni. Ovo je sport, dešava se, na kraju se pozdravimo i idemo kući.”
“Panteri” će u finalu čekati boljeg iz duela Crvena zvezda – Spartak.
“Dajem blagu prednost Crvenoj zvezdi, ali Spartak ima jako dobar sastav, sa maltene šest stranaca ako računamo dva crnogorska reprezentativca. Verujem da možemo doći do pobede u finalu.” – zaključio je trener FMP-a.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.





