Trener FMP-a Saša Nikitović govorio je posle utakmice protiv Crvene zvezde u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.
Nikitović posle odlične partije nije uspeo da odvede svoj tim u narednu fazu, pošto su crveno-beli bili bolji u dramatičnoj završnici.
,,Dobra utakmica za nas, čestitam Crvenoj zvezdi i želim joj sreću do kraja takmičenja, ima još dva koraka do cilja. Dali smo sve od sebe, želeli da ostanemo što duže u igri, nismo hteli da im dajemo poene iz ritma. Naš skok je presudio da ritam ostane u našim rukama. Na taj način smo ih zadržavali da nam ne trče u leđa, što jako dobro rade.
Na kraju, Dejan Davidovac je pogodio trojku, svašta bi bilo da je promašio. Koliko smo mogli, držali smo njihove bekove u smanjenoj efikasnosti. Sama činjenica da je Nemanje Nedović igrao 30 minuta, Rokas Giedraitis 29, a Adam Hanga 25 minuta, znači da su pokazali maksimalan respekt prema nama”, rekao je Nikitović.
Pokušao je detaljnije da objasni susret
,,Danas imamo rasterećenu ekipu FMP i Crvenu zvezdu koja je morala da dobije. Psihologija je bila na našoj strani, ali se onda dese neke stvari koje rešava iskustvo. Oni su u nekim stvarima bili lošiji od nas, imali smo više skokova i ukradenih lopti, gotovo isti broj asistencija i izgubljenih poseda… Pričamo o dva različita kluba u smislu nivoa na kojem igraju. Šutnuli smo 44 puta za dva, mnogo više od rivala, što znači da smo mi imali agresivnost.
Ne bih voleo da kažem da je ova utakmica reper po kojem treba da igramo, jer drugačije je kada se igra ovako, Kup utakmica, gde jedna utakmica odlučuje mnogo. Kada bismo uspeli da stabilizujemo ovaj tim, da igra ovako u ligaškom delu, to bi bila prava stvar. Ovo večeras je drugačiji vid, kada se igra na sve ili ništa. Ako bismo uspeli da ovaj nivo prebacimo u ABA ligu, bio bih prezadovoljan.”
Dotakao se i nekih odluka koje nije mogao da donese
,,Nisam razočaran ni sa čim, daleko od toga. To što smo promašili, možda je došlo iz prevelike želje ili umora. Nemam toliko ’čelendža’ koje mogu da zovem, možda je bilo nekih kontakta… Ne osećam razočaranje, nego samo imam reči hvale za svoje igrače”, zaključio je Nikitović.





