Saša Obradović, trener Crvene zvezde, govorio je na konferenciji za medije posle pobede svog tima nad Baskonijom u 33. kolu Evrolige.
Saša Obradović je u Vitoriju stigao sa namerom da trijumfalno otvori špansku turneju koja se nastavlja u Barceloni, a u tome je i uspeo posle ludog meča i produžetka.
“Čestitke za oba tima. Bila je ovo dobra utakmica za gledanje. Iz moje perspektive, veoma smo loše započeli meč. Nije bilo fizikalnosti, ni kontakta. Baskonia nema šta da izgubi i imali su sjajne procente u šutu za tri poena. Atipičan tim koji stalno igra sa malom postavom. Nije lako igrati protiv njih, ali pronašli smo način i to su sjajne vesti za nas.
Ovo je bio veliki dokaz da je ova sezone Evrolige najbolja ikada. Ako uporedimo sa prethodnom, mislim da je sada nivo takmičenja veći”, započeo je srpski stručnjak.
Dobio je i pitanje o izmenama trener crveno-belih.
“Prvo, što se izmena tiče – ne možeš celu utakmicu sa jednom petorkom da igraš. To je jedna stvar, a nisu bile atipične zamene, već su pravljene one koje se inače prave. To ne može da bude faktor.
Imam zamerke na način na koji smo počeli meč, bez stava i agresivnosti. Ne može to tako da se promeni. Sad hoćeš, sad nećeš… U ovom trenutku svaki momenat i pozicija moraju da budu na maksimumu. To je bio problem, a rekao sam u toku dana da mi se nije dopadala atmosfera opuštenosti. Kao da smo došli da nas puste da pobedimo. Ovaj tim nema pritisak i to se videlo kroz nekoliko igrača. Mislim da je nedostajalo poštovanja.”
Da li je Baskonia bolja nego što tabela pokazuje?
“To je druga stvar. To je tim koji je pobedio Barcelonu i Real Madrid u Kupu Kralja. Pokazuje i mesto na kojem su u Endesa ligi, a to je najbolja liga u Evropi. Treba im dati kredit zbog toga jer nisu slučajno tu. Sve ekipe su imale problema i Olympiacos se mučio u Atini. Drugačije je bilo ovde – kući igraju, a uvek je bila dobra atmosfera ovde. Nije lako igrati, ali moramo da se borimo sa tim.”
Upitan je i za probleme Baskonije.
“Kroz karijeru je to uvek najteži protivnik, kada ti fale igrači u rotaciji. Fale im neki veliki igrači. Ekstremno je teško pronaći pravog čoveka kada tim igra agresivno. Morao sam da pravim dobre “mečapove” na nekim igračima. Ovaj tim zna kako se igra i imaju veliko samopouzdanje. Čak i igrači koji nemaju najbolje procente pogađali su jer nema pritiska.”
Da li je odbrana Jordana Nwore bila problem?
“Moraš da veruješ svojim igračima. Nwora je imao veoma solidan meč. Verujem da je tako iz meča u meč. Nije da svaki put ne odradi posao u odbrani. Bio je solidan, posebno večeras. Neki drugi igrači su takođe imali problema, ali ne bih na to gledao tako. Igrao sam možda sa velikom postavom zbog preuzimanja i skoka”, zaključio je Jordan Nwora.
Crvena zvezda (19-14 18-15) će u narednom kolu u petak gostovati Barceloni.
Pročitaj još:
- Izgubio pet lopti, a Partizan opet profitirao: Nova dimenzija Sterlinga Browna
- Carlik Jones iskritikovao svog agenta: Pogrešio je, situacija je osetljiva
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






