Trener Monaca Saša Obradović govorio je posle utakmice protiv Partizana, kada je u pitanju Evroliga i 24. kolo.
Obradović je nastojao da sa svojom ekipom dođe do prve pobede nad crno-belima u dve evroligaške sezone. U tome je i uspeo, izuzetno čvrstom igrom u najvećem delu susreta.
,,Neverovatna utakmica, posebno defanzivno. Iako je Kevin Punter postigao neke teške šuteve, uradili smo odličan posao kao tim. Znali smo da Partizan nikad neće odustati, ali ni mi ne odustajemo. Napredujemo iz utakmice u utakmicu. Bila je ovo tipična play-off utakmica i verujem da su svi uživali”, rekao je Obradović.
O navijačima
,,Gde god da igramo, igramo protiv šestog igrača. Navijači su glasni svuda, morate da budete spremni za to. Potrebna nam je prednost kao domaćoj ekipi. Moramo da podržimo tim, kada im ne ide dobro. Navijači moraju tu da budu 40 minuta. I čak tada nije lako pobediti evroligašku utakmicu. Posebno sada, kada će sve do kraja biti kao play-off.”
O pojedincima
,,Jordan Loyd čak skoro nije ni trenirao, bio je u određenom problemu sa formom, ali nam je pomogao u trećoj četvrtini. Svake nedelje pričamo o Mikeu Jamesu, ali njegovo dostignuće, što je prestigao Nanda de Coloa po broju poena, kao i liderske osobine koje ima… Neverovatan je način kako priča sa saigračima, podržava ih. James ne radi samo ofanzivno dobar posao, već i na drugoj strani parketa.”
O Jamesu
,,Biću srećan ako uradimo nešto specijalno kao tim. Srećan sam zbog njega, najodgovorniji je za to što sam bolji kao trener. Zreliji je neko ikada, zaista je zadovoljstvo trenirati ga.”
Porazi od Partizana kao motivacija
,,Naravno da smo naučili iz prve utakmice. Dala nam je mnogo frustracija zbog načina na koji smo je izgubili, kao i ekstra motivaciju. Definitivno smo naučili lekciju. Čak i prošle sezone ovde u utakmici koja nam nije puno značila jer smo se kvalifikovali za TOP četiri… Znajući da Partizan nikada ne odustaje, mnogo utakmica su preokrenuli, morali smo da igramo 40 minuta. Podigli smo ritam u četvrtoj četvrtini. Derbi ih je malo umorio i iskoristili smo to, kada je bilo najbitnije.”
O promenama kod Jamesa
,,Loyd nam daje stabilnost. Uvek donosi dobre odluke. Kada uđe u formu, biće još bolji. Pitanje od milion dolara je šta je promenilo Jamesa (smeh). Tu je 10 različitih odgovora. Drugačija je osoba, drugačiji saigrač. Za mene je veoma važnu uvek ga imati ovakvog.”
O balansu u timu
,,Nešto što se ne vidi u statistici, ali sama prisutnost Loyda daje drugu dimenziju. Ako pogledamo sve utakmice koje smo izgubili, nije bilo njega, ili je on bio u lošijoj formi. Pravi razliku. Zbog njega drugi igrači igraju, jer mora da ima pažnju cele odbrane, kao i Mike. U jednoj utakmici može da ‘unakazi’ rivala.
Dobra hemija i dobar balans između kreatora i pomažu na razne načine. Ova ekipa ne bi mogla da funkcioniše bez Browna i Jaiteha, Motiejunas nam daje balans, Diallo je uvek na najboljim igračima. Sa visinom i atleticizmom može da čuva nekoliko pozicija i to nas čini kao tim boljim. Tu su i neki novi igrači, treba da se nađe hemija. Dao Bog da budemo zdravi, očekujemo da bolje igramo.”
O liderima
,,Nema tihog lidera. Vole se. Postoji ljubav, ali i frustracija koja postoji. Kako vreme prolazi, svi više shvataju svoje uloge i prihvataju je. Onda je lakše i meni kao treneru. Nije lako zadovoljiti ekipu koja je imala određenu hemiju, dovesti Walkera koji je problematičan sa zdravljem. Ne možeš da se osloniš na njega. Nisam ga isključio, ali ovo što imamo sada nam da je samopouzdanje”, zaključio je Obradović.
U narednom kolu, Monaco dočekuje Fenerbahce, a Partizan gostuje Virtusu.


