Sergio Scariolo, trener Real Madrida, govorio je posle utakmice protiv Valencije u polufinalu Final Foura Evrolige, koji je na programu.
Sergio Scariolo je nastojao da sa svojim timom nadigra nezgodnog suparnika i na taj način obezbedi borbu za titulu. U tome je i uspeo.
,,Vrlo smo srećni zbog plasmana u finale, još srećniji jer smo nadigrali sjajan tim koji nikad ne odustaje. Poštovanje njima. Veoma sam ponosan na svoj tim, neverovatno je kako smo reagovali na svaki problem. Interesantno je da nas nisu videli na vrhu i što nismo dobijali poštovanje koje zaslužujemo pred ovu utakmicu. Bilo je to zabavno, što nam je dalo ekstramotivaciju. Sada nije vreme da se priča o finalu, neću odgovarati na pitanja o tome, imaćemo press sutra. Sada je vreme da se bude srećan i ponosan i da slavimo ono što smo uradili”, istakao je italijanski stručnjak.
Usman Garuba se gadno povredio…
,,Ne znam kakva je situacija pre testova. Sigurno da je nedostupan za finale.”
Kako gleda na pouke iz susreta sa Valencijom?
,,Ništa novo nismo naučili. Bili smo povezani i sposobni da radimo na planu igre i verujemo mu. Pogodili smo neke šuteve i jasno je da smo morali to da radimo u odsustvu fizičke prednosti. Osećali smo da možemo da budemo dobri. Igrači su verovali jedni drugima.”
Olympiacos je imao veliki broj navijača na utakmici, iako nije igrao. Kada je Garuba napustio parket, oni su mu aplaudirali.
,,Nisam to čuo, nisam ni video. U nedelju je nova velika utakmica, zabavno je i čast je biti u finalu”, zaključio je Sergio Scariolo.
U prvom polufinalu Olympiacos je bio ubedljiv protiv Fenerbahcea.





