U desetom kolu ABA lige, FMP je savladao Cibonu sa 111:75. Nakon meča govorio je trener gostiju, Josip Sesar.
Nakon ubedljivog poraza njegove ekipe, Sesar je rekao:
”Nema se tu šta mnogo reći. Igrali smo bez energije, bez krvi, karaktera. Nismo bili dostojan protivnik. Tražio sam da sprečimo lake poene i da ih prekršajima do bonusa udaljimo od koša. Međtuim, nismo bili unutra, nismo imali pravu energiju. Čestitke FMP-u i kolegi Stefanoviću koji rad sjajan posao. Ekipa mu prelepo izgleda, dobro igraju i moćan su protivnik.”
Sesar se dotakao teškog rasporeda koji ima njegova ekipa:
”Ovo je nama peta utakmica u devet dana. Igramo domaću ligu, gde intenzitet jeste niži ali igramo sa istom ekipom. Ovo je prvi put da smo imali 12 igrača u sastavu. Međutim, ako želimo bilo koga pobediti, moramo podići energiju i agresivnost. U lošem smo ritmu, gde nas je potrefio težak raspored. Idemo korak po korak i videćemo šta ćemo uraditi.” – zaključio je trener Cibone
Cibona u narednom kolu dočekuje Igokeu.




