U poslednjem susretu desetog kola ABA lige, FMP će dočekati Cibonu. Pred ovaj meč govorio je trener gostiju, Josip Sesar.
Cibona u ovaj meč ulazi nakon poraza na svom terenu od Cedevita Olimpije. Pred gostovanje u Železniku Sesar je rekao:
“Idemo u goste FMP-u, sjajnoj ekipi koja dominira igrom u ovom prvom delu ABA lige i ima odličnog mladog trenera. Igraju brzu, atraktivnu i dopadljivu košarku. Mi napokon idemo na gostovanje sa 12 igrača, jer nam se priključuju Bundović i Mesiček, a tu je i Vuković koji ima pravo nastupa. Mi ćemo pokušati da se pripremimo najbolje što možemo i pokušaćemo odigrati dobru utakmicu.”
Sesar je svestan da njegovoj ekipi neće biti lako:
”Moram reći da će to biti izuzetno teško zbog snage FMP-a, ali i zbog našeg rasporeda, jer nam je ovo peti susret u devet dana. Pre svega, moramo pripaziti da ne bi ponovo došlo do povreda i neželjenih situacija. Daćemo sve od sebe u Beogradu, a videćemo za koliko će to biti dovoljno.” – zaključio je trener Cibone
Meč u Železniku na programu je u ponedeljak sa početkom u 18 časova. Inače, FMP do sada ima sedam pobeda i dva poraza, dok je Cibona na tri pobede i šest poraza.




