Cibona je doživela poraz od Partizana u 14. kolu ABA lige, a svoje viđenje utakmice izneo je trener “Vukova” Josip Sesar.
U svom izlaganju, Josip Sesar je rekao:
“Što se tiče utakmice, sve je bilo jasno od samog početka. Partizan je veliki favorit i oni igraju najbolju timsku košarku u ligi. U Evroligi su imali par nesretnih poraza, ali oni su tim za final four iako ne želim da im radim pritisak.
Naša namera je bila dobro odreagovati nakon par dobrih treninga. U pojedinim trenucima je to dobro izgledalo. Nikad ne mogu biti zadovoljan sa porazom, međutim kvaliteta Partizana je stvarno drastično velika u odnosu na nas. Svaka im čast, zaslužuju sve pohvale, a mi se okrećemo protivnicima koji su naš nivo kako bi se rešili što pre stresa u vidu opstanka.”
Na pitanje novinara da li je ove sezone drastičnija razlika između dva kluba i ostatka lige, Sesar je odgovorio:
“Realno su Partizan i Zvezda drugi kvalitet za sve. Oni imaju određenih problema kao što je dupli program u Evroligi. Normalno, ko im dođe naredne subotu (u ABA ligi), ne mogu imati isti intenzitet igrajući tri utakmice u šest dana. Razlika je ogromna, počevši od samih budžeta i igrača, pa ako hoćete i trenera.
Željko Obradović je najbolji evropski trener svih vremena, a sada imate i Duška Ivanovića u Crvenoj zvezdi koji je vrhunski evropski trener. Mi možemo biti srećni da su oni tu i pokušati iskoristiti njihovo prisustvo što više da pokušamo naučiti još neke stvari.”
Cibona se sada nalazi na učinku 6-8, a u narednom kolu dočekuju Studentski centar u Zagrebu.

