Sezona kreće 5. oktobra

Na Skupštini klubova KLS, koja je održana u hotelu M, izvučeni su takmičarski brojevi za sledeću sezonu i odlučeno da takmičenje u Košarkaškoj ligi Srbije krene 5. oktobra, što znači i da se završava 14. marta, kada će najbolje ekipe nastaviti sezonu u Superligi, zajedno sa ABA ligašima.

U ovoj sezoni imamo dvoje novajlija u KLS – Kolubaru iz Lazarevca, kao i Napredak iz Aleksinca.

I ove sezone, kao i prošle, ekipe koje igraju ABA2 – to su Borac, Novi Pazar i Dinamik – uporedo igraju i domaće takmičenje.

Raspored takmičenja je sledeći:

Prvo kolo (5. oktobar): Sloboda – Tamiš, Mladost – Dinamik, Borac – Metalac, Dunav – Vojvodina, Zlatibor – Novi Pazar, Napredak Aleksinac – OKK Beograd, Vršac – Kolubara

Drugo kolo (12. oktobar): Tamiš – Kolubara, OKK Beograd – Spartak, Novi Pazar – Napredak Aleksinac, Vojvodina – Zlatibor, Metalac – Dunav, Dinamik – Borac, Sloboda – Mladost.

Treće kolo (19. oktobar): Mladost – Tamiš, Borac – Sloboda, Dunav – Dinamik, Zlatibor – Metalac, Napredak Aleksinac – Vojvodina, Vršac – Novi Pazar, Kolubara – OKK Beograd

Četvrto kolo (26. oktobar): Tamiš – OKK Beograd, Novi Pazar – Kolubara, Vojvodina – Spartak, Metalac – Napredak Aleksinac, Dinamik – Zlatibor, Sloboda – Dunav, Mladost – Borac

Peto kolo (2. novembar): Borac – Tamiš, Dunav – Mladost, Zlatibor – Sloboda, Napredak Aleksinac – Dinamik, Vršac – Metalac, Kolubara – Vojvodina, OKK Beograd – Novi Pazar

Šesto kolo (9. novembar): Tamiš – Novi Pazar, Vojvodina – OKK Beograd , Metalac – Kolubara, Dinamik – Spartak, Sloboda – Napredak Aleksinac, Mladost – Zlatibor, Borac – Dunav

Sedmo kolo (16. novembar): Dunav – Tamiš, Zlatibor – Borac, Napredak Aleksinac – Mladost, Vršac – Sloboda, Kolubara – Dinamik, OKK Beograd – Metalac, Novi Pazar – Vojvodina

Osmo kolo (23. novembar): Tamiš – Vojvodina, Metalac – Novi Pazar, Dinamik – OKK Beograd, Sloboda – Kolubara, Mladost – Spartak, Borac – Napredak Aleksinac, Dunav – Zlatibor

Deveto kolo (30. novembar): Zlatibor – Tamiš, Napredak Aleksinac – Dunav, Vršac – Borac, Kolubara – Mladost, OKK Beograd – Sloboda, Novi Pazar – Dinamik, Vojvodina – Metalac

Deseto kolo (7. decembar): Tamiš – Metalac, Dinamik – Vojvodina  , Novi Pazar – Sloboda, Mladost – OKK Beograd, Borac – Kolubara, Dunav – Spartak, Zlatibor – Napredak Aleksinac

Jedanaesto kolo (14. decembar): Napredak – Tamiš, Vršac – Zlatibor, Kolubara – Dunav, OKK Beograd – Borac, Novi Pazar – Mladost, Vojvodina – Sloboda, Metalac – Dinamik

Dvanaesto kolo (21. decembar): Tamiš – Dinamik, Sloboda – Metalac, Mladost – Vojvodina, Borac – Novi Pazar, Dunav – OKK Beograd, Zlatibor – Kolubara, Napredak Alekisnac – Spartak

Trinaesto kolo (28. decembar): Vršac – Tamiš, Kolubara – Napredak Aleksinac, OKK Beograd – Zlatibor, Dunav – Novi Pazar, Vojvodina – Borac, Metalac – Mladost, Dinamik – Sloboda.

Revanši se igraju u sledećim terminima: 4, 11, 18, 25. januar, 1, 7, 10, 18, 21, 24, februar i 1. 7, 14. mart.

KATEGORIJE