Simone Pianigiani je na konferenciji za medije izneo utiske posle pobede Cedevita Olimpije nad Splitom – 97:68.
Italijanski stručnjak ističe kako je samo uvodnih par minuta bilo problematično za njegov tim, posle čega su ušli u pravi ritam.
,,Moji igrači su pokazali želju i ozbiljnost da dođu do pobede. Prvih par minuta smo glavom i dalje bili u produžetku protiv Joventuta, ali smo onda počeli da igramo agresivno. Ovo je važno za naš proces i napredak. Iz dana u dan smo sve bolje povezani, igramo bolje odbranu, bilo je ovo dobro. Trenirali smo dobro, ali i dalje imamo problem jer nije lako igrati košarku bez plejmejkera, ali idemo dalje, danas je bio dobar dan” – rekao je Simone Pianigiani, pa dodao:
,,Napravili smo video sa samo pozitivnim stvarima iz igre, želeo sam da im pokažem u kakvom se procesu nalazimo. Za mene je sve ovo jako važno, način na koji smo pomagali jedni drugima u odbrani je bio sjajan. Dobro je ovo bilo. Luka Ščuka se oporavlja, zato je ostao na klupi. Trudimo se da napravimo roster što širim, ali opet kažem, najveći problem je na poziciji plejmejkera.”
Cedevita Olimpija sada ima učinak od dve pobede i jednog poraza, dok je Split upisao treći poraz u novoj sezoni.
Ljubljančani u narednom kolu gostuju Igokei, ali ih pre toga očekuje utakmica protiv Besiktasa u sklopu Evrokupa. Split će u četvrtom kolu ABA lige ugostiti Borac Čačak.





