Trener Splita Slaven Rimac govorio je posle utakmice protiv Borca iz Čačka, kada je u pitanju ABA liga i četvrto kolo.
Rimac je sa svojom ekipom uspeo da dođe do prve pobede u regionalnom takmičenju, nakon tri početna neuspeha.
,,Od prve sekunde je bila prisutna naša velika želja. Išlo nam je naruku što je rival došao bez bitnog igrača, sa još nekima koji su bili u poluvirozi. Osetilo se da nisu bili na nivou iz prve tri utakmice. I mi smo zaslužni za to.
Osim jednog perioda, kada smo im dozvolili nekoliko ofanzivnih skokova i lakih poena, pogubili smo se u napadu i zato je rezultat na poluvremenu i bio izjednačen. To možda i nije bilo loše, jer smo kasnije bili jako motivisani u drugom poluvremenu. Kasnije kada smo ponovo otišli na 10 ulaskom Gnjidića je sve bilo drugačije”, rekao je Rimac.
O odbrani nad Aleksom Uskokovićem
,,Čak smo odigrali dobru odbranu na Uskokoviću, ali mu nismo zatvorili šuteve. U odsustvu Segua, on je bio fokus i glavni kreator. Nije nas preterano isprobijao, ubacio je neke poene, ali to je sve bilo iz šuteva. Uzimajući u obzir celu utakmicu, bilo je veoma dobre odbrane, što govori 61 primljen poen. Trebalo je u nekim situacijama da pravimo faul, nismo bili u bonusu. Sve ostalo smo zadovoljni.”
O rasporedu
,,Igrali smo sa klubovima koji realno imaju igrače koji su iskusniji. Pogotovo su prve dve presudile. Ova pobeda će nam doneti puno toga dobrog, da ekipa oseti da može da igra u ABA ligi. Neće više biti utakmica u tri, četiri dana. Sledi nam normalniji ritam. Tek je početak, publika je mogla da vidi utakmicu u kojoj je ekipa dobro odgovorila borbenošću i nadam se da ćemo privući navijače.
Ovo je tek početak sezone, za mene uvek dolaze problemi tehničke prirode. Perković nam je nekoliko utakmica zaredom 30+ minuta. Nije predodređen za to, pa ne može agresivnost i koncentracija da bude ista. Nije samo za njega. Danas je ta ekipa iznela sve stvari koje je jedna utakmica zahtevala i drago nam je što nismo ušli u dramatičnu završnicu”, poručio je Rimac.
U narednom kolu, Split gostuje FMP-u, koji nešto ranije dočekuje Crvenu zvezdu.





