Srbi preživeli drame – trka se nastavlja

Da Mejson Plamli nije skočio više i jače od Džeremija Grenta na isteku produžetka, da nije izblokirao šut mladog igrača Oklahome Siti, igrači Denvera su mogli da se vrate u Kolorado i počnu da pakuju kofere za kraj sezone. Međutim, Nagetsi su pokazali veličinu u jednoj od najvažnijih utakmica, na gostovanju, ispostaviće sena opšte iznenađenje, jenom od konkurenata u plej-of trci.

Jesu Tanderi i pored ovog bolnog poraza i dalje na dva i po koraka od Denvera i Klipersa, ali su sebi poslednjim porazima zagorčali život na ludom Zapadu.

Nikola Jokić je bio uobičajeno fantastičan, postigao je 23 poena (16-10 za dva, 6-1 trojke) imao čak 16 skokova, šest asistencija, jednu ukradenu loptu, dve rampe i četiri izgubljene lopte za 41 minut na terenu!

Međutim, ako je standardno da genijalni srpski centar bude na nekom izuzetnom dabl-dabl učinku, onda je senzacionalno da je Pol Milsep odigrao daleko najbolju utakmicu od kada je stigao u Denver baš u trenutku kada je život Nagetsa visio o koncu. Veliko letošnje pojačanje je postiglo 36 poena u velikoj pobedi.

Još jedan tim za koji Srbija navija slavio je u dramatičnoj završnici. Nemanja Bjelica je za 35 minuta šutnuo samo šest puta i postigao šest poena (3-0 za dva, 3-2 trojke) imao tri skoka, po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu, odnosno dve rampe. To jasno govori kako je odigrao meč protiv Dalasa, apsolutno se podredio Minesoti, kada je trebalo pogodio i dve velike trojke u poslednjoj četvrtini, pomogao saigračima da dođu do neophodne pobede… Međutim, iako su Maveriksi odavno otpisani na Zapadu, Vukovi su se radovali tek uz zvuk sirene. Zahvaljujući čoveku koji postaje sve opasniji kako se taj zvuk približava.

Džamal Kroford je glavom odmahnuo Taunsu da mu nije potreban blok u poslednjem napadu Vukova. Krenuo je u prodor, fintom iza leđa izbacio čuvara i u padu pogodio, možda će se pokazati, za plej-of!

Boban Marjanović je odigrao odlično minute koje mu je ponudio Dok Rivers u poslednoj četvrtini, ali bez Miloša Teodosića šanse Klipersa na gostovanju fenomenalnom Portlandu bile su samo još manje. Sjajni srpski centar je postigao 10 poena (6-3 za dva, 5-4 penali) imao devet skokova i jednu ukradenu loptu za 12 minuta.

Da su Klipersi kojim slučajem slavili u Oregonu, šanse povređenog Miloša Teodosića da ponovo zaigra ove sezone (u plej-ofu) bile bi znatno veće.

Orlando – Čikago 82:90, Atlanta – Filadelfija 91:101, Klivlend – Nju Orleans 107:102, Hjuston – Finiks 104:103, Oklahoma Siti – Denver 125:126 (114:114), Dalas – Minesota 92:93, Juta – Memfis 107:97, LA Lejkers – Milvoki 122:124 (112:112), Portland – LA Klipers 105:96.