Svetislav Pešić, selektor reprezentacije Srbije, gostujući u podkastu “Biznis priče” prisetio se dešavanja sa Olimpijskih igara.
Podsetimo, Srbija je osvojila bronzanu medalju pobedom nad Nemačkom u borbi za treće mesto. Ipak, svima je u sećanju ostala utakmica polufinala, kada su “Orlovi” u neizvesnoj završnici poraženi od od SAD-a, nakon što su vodili celim tokom utakmice.
“Izgubili smo zato što su se sudije uplašile da Amerikanci ne dobiju, video sam to svojim očima, bio sam tamo. Gledam, vidim. Ne želim da umanjujem iz respekta prema protivniku i treneru, divnoj osobi, da umanjujem pobedu. Čestitali smo kako dolikuje. Objektivno, sudije koje su tada sudile, moraju baš dobro da se pozamisle. Mislim da oni ne spavaju dobro,” rekao je Svetislav Pešić.
Interesantno je bilo to što je cela nacija slavila, uprkos porazu.
“Prvi put se desilo u Srbiji da te slave kada ne pobediš, nikada se to u istoriji nije desilo. Žao mi je i dan-danas, sanjam dve stvari, a to je kako igram i onda se probudim i vidim da ne igram više, da sam trener. To jutro mi baš nije leglo”.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






