Vanja Marinković je u razgovoru za Sport klub izneo očekivanja pred meč 13. kola Evrolige u kome Baskonia dočekuje Crvenu zvezdu.
Srpski košarkaš ističe kako se tim iz Vitorije nalazi u sjajnom ritmu, te da se nada još jednoj dobroj utakmici.
,,Sigurno da smo u jednom dobrom ritmu što se tiče utakmica u Evroligi, igramo na domaćem terenu, nedavno smo savladali Fenerbahce. Očekujemo reakciju Crvene zvezde posle poraza u prošlom kolu, tako da će biti sigurno dobra utakmica i nadam se pobedi.”
Vanja Marinković kaže i to kako je Duško Ivanović doneo u tim disciplinu, čiji su plod dobri rezultati.
,,Svaka promena trenera je pozitivna. Neki od nas su već sarađivali sa Duškom Ivanovićem, sa druge strane i on zna gde dolazi. Zna u kakav sistem ulazi i šta treba da uradi sa nama koji smo ovde. Igramo dobro u Evroligi, doneo je disciplinu koju nismo imali pre.”
Marinković dodaje i to kako Duško dobru odbranu zna da nagradi davanjem dodatne slobode u napadu.
,,Insistira se na napadu, cilje je da se igra što brže, dok je u odbrani zadatak da budemo što čvršći. Taj stil je ostao i dalje. Duško je neko ko je poznat po tome što traži da se igra dobra odbrana, tako da sada baš moraš da budeš čvrst u tom segmentu, to u napadu donosi malo više slobode.”
Na kraju razgovora je uporedio ekipe Baskonije i Crvene zvezde.
,,Ide nam na ruku dobar ritam, serija pobeda, mlađa smo ekipa i sa nekom malo većom energijom nego Crvena zvezda.”


