Pre nekoliko dana Brescia je potvrdila da ne želi igrati Evrokup. Postoji nekoliko timova koji žele da zamene italijanski tim, a među njima je Varese.
Brescia je odustala od igranja Evrokupa, jer kako je navedeno, italijanski klub ne želi da igra takmičenje koje na terenu nije izborio. Samim tim, neće igrati ni FIBA Ligu šampiona.
S obzirom da je ostalo upražnjeno mesto u Evrokupu, nekoliko ekipa želi da zameni Bresciju. Varese je jedan od timova koji pokušava da dobije pozivnicu za narednu sezonu.
Kako prenose nemački mediji, Varese nije jedini kandidat. Pored italijanske ekipe, moglo bi se desiti da Nemačka dobije trećeg predstavnika. Podsećamo, Hamburg i Ulm su ove sezone igrali Evrokup, a trebali bi i naredne.
Iako u Evrokupu i Seriji A nije briljirala, sezona Brescije ipak nije toliko loša s obzirom da je osvojila Kup Italije.



