Trener Splita, Veljko Mršić, govorio je na konferenciji za medije nakon pobede svog tima nad Borcem iz Čačka.
- Milija Vojinović o tome da li šampion ABA lige ide u Evroligu: Ne znamo da li će biti još neki uslovi
- Posebni dresovi za posebnu priliku: Olympiacos i Partizan u petak drugačiji nego inače
- Određeni šeširi za EuroBasket: Moguća grupa sa četiri reprezentacije iz bivše Jugoslavije
- Nestvarne brojke: Dva igrača su upalila motore “Parnog valjka”
“Odigrali smo jednu ozbiljnu utakmicu i čestitam igračima na pristupu i na pobedi. Mislim da smo igrali puno bolje nego što rezultat pokazuje. Bilo je dosta situacija gde smo došli na korak od realizacije, tu je falilo jedno brže dodavanje ili jedna brža odluka. Međutim, na dobrom smo putu, sada kada su se ovi bolesni igrači vratili imamo dosta veću širinu i možemo držati intenzitet” , započeo je Veljko Mršić.
Da li Vam je falilo utakmica?
“Mi treneri nikad zadovoljni. Kad ne igramo fali nam utakmica, kad igramo onda ih je previše. Vratili su nam se bolesni igrači i čeka nas težak ritam u trećem mesecu. Moramo koristiti utakmice kao trening, a i ovo što treniramo mora biti sa dosta informacija. Neke igrače moramo probati osvežiti, a neke podići. Videli smo danas, Vuko nakon četiri, pet minuta padne i ne može više izdržati.
Sada nas ima dovoljno, 12 igrača, i možemo rotirati i imati bolji intenzitet na treningu. Isto važi i za utakmice, možemo davati manju minutažu nosiocima u kojoj mogu biti puno produktivniji i u napadu, i u odbrani. Još uvek ćemo imati neke nestabilnosti, međutim najvažnije je da budemo sve bolji i bolji.”
Govorio je hrvatski stručnjak i o potencijalnim pojačanjima.
“Gledamo, tražimo, međutim nećemo uzimati tek da bismo uzeli. Jedino ako bude nešto što nam stvarno može pomoći da se dignemo i budemo bolji. Kad smo zdravi, mislim da nam za Hrvatsku ligu ne treba, mogli bi izgurati. Ipak, kao odgovoran tim, moramo se pripremiti za slučaj povreda, da budemo pokriveni. Ova povreda Vranješa sigurno nas je osakatila na unutrašnjim pozicijama. Sad vagamo koji su igrači podložniji povredama, da li na unutrašnjim ili spoljašnjim pozicijama.”
Split je ovom pobedom prekinuo niz od šest poraza u ABA ligi, a Veljko Mršić je iskoristio i mladog Antonija Sikirića.
“Ima veliki potenicjal i to je pokazao. Želeli smo ga vratiti i mislim da je spreman za ovaj nivo. Danas je dao naznake toga što može i srećan sam jer smo uspeti realizovati transfer i dovesti ga. To mi je bila želja od kada sam došao.
Ne gledam ja to kao šest poraza zaredom. Ja se sećam da smo imali tri pobede, pa poraz od Cibone, a ne ovo jedno, pa drugo takmičenje. Igrali smo puno bolje nego što rezultat pokazuje, ali i promašili smo neke otvorene šuteve. Tu ima malo nesigurnosti i straha, ali ide sve bolje i bolje, Kada ostavite protivnika na 59 poena i naterate ih na 20 izgubljenih lopti onda je dosta lakše.”
Za kraj je hrvatski stručnjak dao komentar i o partiji Davida Škare koji je bio najbolji pojedinac meča sa 17 poena.
“Mislim da može puno bolje. Prvo poluvreme je bilo dobro, a drugo treba nastaviti tako. Konstantnost je bitna, jedna lasta ne čini proleće. Treba igrati celu utakmicu odgovorno. Nije bitan broj poena, već su bitne dobre odluke na terenu i prepoznavanje situacije. Na tome treba puno raditi. Šut za dva poena u reketu je bio 42% i to je jasno da se ima dosta stvari popraviti.”
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.



