Veljko Mršić, trener Splita, govorio je posle utakmice protiv Partizana na svom parketu u 25. kolu ABA lige koje je na programu.
Veljko Mršić je pokušao da posle Crvene zvezde iznenadi i najvećeg rivala crveno-belih u Dalmaciji, što mu nije ipak pošlo za rukom.
,,Čestitke Partizanu, ali i mojim igračima na borbi protiv rivala koji je dominantniji u svemu na momente smo pružili dobar otpor. Previše smo za dva promašivali, kao i iz reketa, veliki broj izgubljenih lopti na nije dozvolio da priđemo. Izvući ćemo pouke, idemo dalje, bilo je dosta dobrih stvari, nismo se predavali nikako. To je pozitivno i nastavljamo dalje”, naveo je hrvatski strateg.
- Mathias Lessort poručuje bivšem saigraču: Samo tako nastavi, “indijanac”
- U senci: Crvena zvezda protiv Real Madrida ostvarila dva ovosezonska rekorda
- Vlade Đurović isprozivao četiri igrača Partizana: Dva puta sam gledao utakmicu
Bilo je reči i o obračunu sa nekim navijačima posle utakmice.
,,Kada napada mog igrača. Nije korektno napadati ljude koji se znoje za žuti dresi i daju sve od sebe. Mogu igrati slabije. Uvek ću zaštititi svoje igrače.”
Dotakao se i pristupa svojih igrača.
,,Ne bih se složio da nisu shvatili ozbiljno, ali to je taj nivo. Pokušavamo da ih dignemo u viši nivo, imati više poštovanja prema ekipi, da li je nerešeno, plus ili minus 30, mora da se poštuje svaki posed. Na tome radimo i na tome ćemo istrajati. Na dobrom smo putu.”
Nije bilo mnogo pitanja oko epiloga.
,,Znali smo ko je Partizan, napredovali smo u odnosu na prvu utakmicu. To je evroligaška ekipa i igrači koji vrede toliko. Ovakvu ekipu možeš uhvatiti na spavanju, da nisu dobri, a oni su imali dobar procenat šuta. Dali smo sve od sebe, 14 ofanzivnih skokova govori dosta protiv fizički dominantne ekipe. Oni su na pet skokova u napadu imali sedam poena, a mi na 14 imali 13 poena, što nije dobra realizacija. Brže donošenje odluka, mirnoća… Na tome treba raditi. Kučić je bio dobar u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu je mogao i bolje. Sikirić je u drugom poluvremenu igrao vrhunski, plus sedam smo imali sa njim tada, a u prvih 20 minuta je imao minus devet. Prvo je prva petorka počela dobro, pa klupa nije odgovorila, a u drugom poluvremenu je bilo obrnuto. Imali smo možda neku priliku da malo zakomplikujemo utakmicu, ali objektivno ovo je zavisilo samo od pristupa Partizana.”
Nastavio je o istoj temi.
,,Kada se igra protiv ovakve odbrane, atleticizma, da je lakše igrati kada se dođe na niži nivo. Videli smo koliko fluidnije izgleda nego u ovakvoj utakmici. Da igrate stalno protiv ovakvih rivala, to bi bio enormni napredak. Jedna utakmica ne može doneti puno, ali može da nam posluži da se dižemo dalje”, poručio je Veljko Mršić.
U narednom kolu, Split gostuje Krki, a Partizan dočekuje Igokeu.
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.





